Zabil som GNOME...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.04.2006 | 00:34
stano170   Návštevník
no...som novacik takze taketo "malickosti" ako zrutit system urcite neni nic nezvycajneho kto zacina. Ale kazdy mi da za pravdu ze najlepsie sa naucim linux ked budem vzdy skusat a skusat nove veci..aj za cenu rizika. Takze mam len jeden problem> Mandriva2006/Gnome 2.10. Na nete som nasiel Gnome 2.14 tak som si postahoval vsetky balicky *.gz2 a pustil som sa zaradom do instalacie vsetkych. Vsetke sa ale nedaly nainstalovat lebo kazdy potreboval nejake ine kniznice a tak som mal z toho mensi zmetok ale drzal som sa statocne a nevesal som hlavu. Podarilo sa mi nainstalovat 2 balicky (z 24) a dalej som us neinstaloval lebo us bola noc(vlasne us rano) a som bol dos unaveny tak som to nechal tak. Dnes som ho us nenakopol a pri nacitavani Gnome mi zamrzne. CHcel by som vediet ci to nemozem nejako opravit bez toho aby som preinstalovaval cely linux. Myslim nejako z jednouzivatelskeho rezimu alebo nejak tak. Poradte mi nech som zase o nieco mudrejsi. Mohol by som to preinstalovat ale chcem to skusit zvladnut aj bez preinstalovavania linuxu. Fanusik Lnuxu stano170;)
    • Re: Zabil som GNOME... 13.04.2006 | 23:32
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      tam kde si mal tie zdrojove balicky od tych dvoch co si nainstaloval napis: make uninstall, a cez nastroj urpmi nahraj nanovo cele GNOME. to by malo pomoct
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Zabil som GNOME... 13.04.2006 | 23:39
        stano170   Návštevník
        ako..ako preinstalovat gnome ked sa nedostanem do grafickeho rezimu. Ake prikazy mam pouzit na preinst. gnome z DVD ? ...preinstalovanie z prikazoveho riadku.
      • Re: Re: Zabil som GNOME... 13.04.2006 | 23:44
        stano170   Návštevník
        ako..ako preinstalovat gnome ked sa nedostanem do grafickeho rezimu. Ake prikazy mam pouzit na preinst. gnome z DVD ? ...preinstalovanie z prikazoveho riadku.
    • Re: Zabil som GNOME... 14.04.2006 | 00:02
      Avatar nardew debian  Používateľ
      vopchaj tam live distro, a prepis subor /etc/inittab v tej mandrive... tam kde je initdefault zmen 5 na 3 a budes startovat do konzoly a nie grafiky
      • Re: Re: Zabil som GNOME... 15.04.2006 | 00:34
        Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
        v lile staci napisat Linux init 3, ak sa defaultny image v lile vola linux a bootnes rovno do runlevelu 3