ziadam o pomoc

Sekcia: Ostatné 17.04.2006 | 23:25
lamer   Návštevník
potrebujem odstranit zavadzac GRUB zo sekcie zatial spustam system cez spustaciu disketu poradte ako sa ho zbavit pouzivam Knoppix diky.....
    • Re: ziadam o pomoc 15.04.2006 | 22:38
      Avatar nardew debian  Používateľ
      odstranit grub a co dalej? potom kde chces aby ti to bootovalo? chces aby to automaticky bootlo do windowsu? chces tam dat lilo? skus viac popisat
      • Re: Re: ziadam o pomoc 17.04.2006 | 18:42
        lama   Návštevník
        s formatoval som si particiu kde som mal ubunta ktore pouzivaju zavadzac GRUB a nainstaloval som si KNOPPIX ktory pouziva zavadzac LILO a mam takyto problem:nemoze mi LILO zaviest zo sekcie system furt sa mi tam ondi GRUB ale ten vypisuje chybutakze jedina sanca ako mozem teraz zaviest system je spustacia disketa ale to ma uz nebavi zevraj sa to da nejako cez Midnight Commander odstranit ale som este LAMER poradte mi prosim vas dakujem:-)
        • Re: Re: Re: ziadam o pomoc 17.04.2006 | 19:02
          WlaSaTy   Návštevník
          to bude asi tym ze si lilo neskonfiguroval a hlavne nenainstaloval do mbr. existuje subor /etc/lilo.conf? ak ano, co obsahuje? ak obsahuje korektne informacie, co je vystupom instalacie lilo do mbr (/sbin/lilo -v)?
        • Re: Re: Re: ziadam o pomoc 17.04.2006 | 23:00
          nardew   Návštevník
          po editacii lilo.conf si zadal prikaz lilo, ktory zapise zmeny do MBR?
        • Re: Re: Re: ziadam o pomoc 17.04.2006 | 23:25
          kozzi   Návštevník
          a co tak tam nechat grub a jen ho nastavit pokud je to problem tak napis poradim