Ako sťahovať s miniDV kamery Sony DCR-HC16E

Sekcia: Hardware a Drivery 16.04.2006 | 14:18
Avatar lorinczko Mandriva 2006CZ  Používateľ
Chcel by som sťahovať,strihať a napalovať na DVD video s miniDv kamery Sony DCR-HC16E. Používam Mandriva Linux 2006 CZ.Som v Linuxe nováčik. Možno mi chýba ovládač.Potrebujem poradiť vhodný software a možno aj postup ak by to išlo.Dík.
    • Re: Ako sťahovať s miniDV kamery Sony DCR-HC16E 16.04.2006 | 14:18
      hapcik   Návštevník
      najlepsi sposob ////a asi jediny pouzitelny/// je cez FireWire /IEEE1394/ potrebujes si nainstalovat dvgrab /da sa ovladat z prikazeoveho riadku/ a program kino /kedze si zaciatocnik... je to vcelku intuitivne GUI/ bacha na fungovanie "kino" potrebujes par kniznic. libavc1394, libdc1394, libraw1394 a samotny dvgrab. pozri www.kinodv.org, na editovanie... ak sa chces pohrat je dobra cinelerra http://heroinewarrior.com/cinelerra.php3
      • Re: Ako sťahovať s miniDV kamery Sony DCR-HC16E 23.06.2009 | 14:08
        Avatar andrej2204   Používateľ
        Neporadis aj mne ja mam kameru sonydcr-trv270e a nemam knej instalacne cd kde by sa dalo stiahnut alebo ako knemu prist dakujem
        • Re: Ako sťahovať s miniDV kamery Sony DCR-HC16E 23.06.2009 | 15:14
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          myslim ze pre teba plati rovnaka rada, musis pouzit grab cez firewire (to plati aj pre windows)

          ako program na strih odporucam KDENLIVE (skor pre KDE, ja ho pouzivam aj v gnome) a ten vie aj grabovat z paskovej kamery rovnako ako KINO (pre GNOME)
          na velmi jednoduchy strih PITIVI (pre gnome + bezproblemove pouzitie HD videi)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment