Problem s mysou

Sekcia: Hardware a Drivery 23.04.2006 | 11:44
Avatar Martin Arch, Debian  Používateľ
Potreboval by som poradit s USB mysou v DesktopBSD... Ked som nainstaloval system aj ho nakonfiguroval tak mys stale neisla...Skusal som ju aj vypojit a zapojit a stale nic... Neviete mi poradit co mam urobit aby to islo???
Linux, the future technology...
    • Re: Problem s mysou 17.04.2006 | 15:08
      kozzi   Návštevník
      zkus pridat do /boot/loader.conf radek ums_load="YES"
      • Re: Re: Problem s mysou 17.04.2006 | 15:49
        Avatar Martin Arch, Debian  Používateľ
        ked som uz pridal ums_load="YES" tak som isiel savnut zmeny a ked uz chcelo savnut tak mi napisalo ACESS DENNIED... Asi to bude tym ze som prihlaseny ako pouzivatel...Ako sa mam lognut za roota? skusal som ja normalne sa lognut ale neislo... Pisalo ze sa nemozem prihlasit ako root...
        Linux, the future technology...
        • Re: Re: Re: Problem s mysou 17.04.2006 | 16:04
          kozzi   Návštevník
          problem bude mv tom ze nejsi pridanej ve skupine wheel musis se do ni pridat a pridani udelas jako root :D takze zadej CTRL+ALT+F1 a jako login napis root a heslo si musel zadavat nekde pri instalaci no a potom jako root uprav ten soubor a pridej se do skupiny wheel treba editaci /etc/group melo by to vypadat nejak takto wheel:*:0:root,tve_jmeno
          • Re: Re: Re: Re: Problem s mysou 17.04.2006 | 19:43
            Avatar Martin Arch, Debian  Používateľ
            Mohol by si mi napisat nejaky prikaz ktorym editujem textovy subor? Napr. v gentoo to bol prikaz nano -w...
            Linux, the future technology...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s mysou 17.04.2006 | 19:48
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              vim?
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s mysou 17.04.2006 | 21:50
                kozzi   Návštevník
                jo vim nebo vi tam je taky ale priznam se ze jsem nikdy nepochopil jak funguje radsi zustanu u nano(linux) a ee(*bsd)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s mysou 17.04.2006 | 21:44
              kozzi   Návštevník
              no ked nevis ani to ses si jistej ze chces bsd no ale jak chces pouzij ee /boot/loader.conf napis zmeny dej esc potom 'a' a mozna jeste jednou 'a'
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s mysou 18.04.2006 | 20:35
                Avatar Martin Arch, Debian  Používateľ
                Sale mi to nejde... Skusal som ten prikaz ee /boot/loader.conf a tam som dopisal ten ums_load="YES" a stale neislo... Potom som skusal aj to s tou skupinou a v tom subore bola zapisana presne tak ako mala byt... Neviete co by este mohlo byt pricionu?
                Linux, the future technology...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s mysou 18.04.2006 | 22:03
                  kozzi   Návštevník
                  dalsi moznosti muze byt spatne nastaveny X server
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s mysou 22.04.2006 | 20:27
                    FOLEY   Návštevník
                    Dik zatial ale stale nic ak vas nieco napadne tak mi to sem supnite
                    • Problem s mysou 23.04.2006 | 11:44
                      Avatar Linux Mint 18  Návštevník
                      • Príspevok bol vymazaný.