Ako na to aby sa nepokazilo MBR?

Sekcia: Konfigurácia 18.04.2006 | 16:18
Avatar matoxxx Ubuntu 6.06  Používateľ
Caute, vedeli by ste mi poradit ako sa zbavit Mandrivy 2006 z disku kde mam aj WinXP aby sa obnovil MBR windowsu = tj. aby windows ostal neporuseny?? Som nesopkojny s Mandrivou a chcem si dat Ubuntu Breese block, lebo KDE ma stve rovnako ako "OKNA" disk je rozdeleny na 3 NTFS particie , jedna obsahuje XP a 2 linuxacke particie+swap. Configuracia je cez graficke LILO Mandrivy Diky za pomoc ak ju poslete
    • Re: Ako na to aby sa nepokazilo MBR? 18.04.2006 | 02:01
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      neries. kludne si to tam nechaj, je to lepsi loader nez od M$ (ale odporucam skor GRUB). dalsia instalacia linuxu rozpozna ostatne systemy (aspon ja som stym nikdy nemal problem)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Ako na to aby sa nepokazilo MBR? 18.04.2006 | 02:08
        Avatar matoxxx Ubuntu 6.06  Používateľ
        Tak ako sa zbavim Mandrivy?? Staci obycajny format particii kde sa nachadza? A ked sformatujem Mandrivu LILO tam ostane??
        • Re: Re: Re: Ako na to aby sa nepokazilo MBR? 18.04.2006 | 02:21
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          lilo ostane v MBR, neformatuj. kazdy instalator linuxu si to formatuje (ak nezadas, ze data maju ostat)
          Debian. apt-get into it…
    • Re: Ako na to aby sa nepokazilo MBR? 18.04.2006 | 08:29
      bananomet   Návštevník
      ak sa chces uplne zbavit lila a zacat nacisto tak nabootuj z instalacneho cd windowsu, pusti recovery console a zadaj mu fixmbr(odpali lilo a zapise do mbr zaznam len pre winxp) ak tam chces instalovat dalsi linux, beztak si to ta nova distribucia prepise, takze neni potreba nijak so starym lilom manipulovat >>>"disk je rozdeleny na 3 NTFS particie , jedna obsahuje XP a 2 linuxacke particie+swap" tomuto trosku nerozumiem
      • Re: Re: Ako na to aby sa nepokazilo MBR? 18.04.2006 | 16:18
        Avatar matoxxx Ubuntu 6.06  Používateľ
        to znamena ze mam 3 ntfs particie c d e 1 linuxovu zo systemom+ swap a 1 linuxovu na ukladanie suborov