PCR Linux

Sekcia: Ostatné 04.03.2005 | 00:19
h_lama   Návštevník
Je mozne v ramci live distribution ( napr. PCR Linux ) nainstalovat aj ine programy, napr. emule ci edonkey a vyuzivat ich ? Ak ano, aky je postup ? Za vycerpavajuce odpovede vopred dakujem. Lama Lamovic Lamov
    • Re: PCR Linux 03.03.2005 | 09:05
      johny depp   Návštevník
      Vycerpavajuca odpoved: ee :)
      • Re: Re: PCR Linux 03.03.2005 | 11:55
        Toudy   Návštevník
        Pockaj, pockaj! V Slaxe sa to da za pouzitia "modulov" (nemam rad ten nazov).. Ak existuje modul pre tu danu aplikaciu tak to je mozne.. A ak neexistuje tak si ho mozes vytvorit aj sam, alebo o to niekoho poprosit.. ;o)))
      • Re: Re: PCR Linux 03.03.2005 | 12:13
        h_lama   Návštevník
        depp - nie nahodou DEBB ?
        • Re: Re: Re: PCR Linux 03.03.2005 | 12:36
          H_lama   Návštevník
          Tak teda! 1. Neprecitali ste si poriadne moju necitali otazku a odpovedate "mimo misu" ! 2. Pytal som sa, ci je mozne v ramci live distra PCR Linux nainstalovat aplikaciu emule a ked ANO, aky je na to postup. Dostal som skvele odborne guru-odpovede. Alebo chcete mi povedat, ze som sa zle a nekompetentne pytal ? Som obycajny lama a podla toho odpovedajte a zbytocne nemachrujte...
          • Re: Re: Re: Re: PCR Linux 03.03.2005 | 15:57
            DanoD   Návštevník
            mozes doinstalovat za predpokladu ze si knoppix nainstalujes na disk to uz budes mat z neho plnohodnotny OS. Na CD asi tazko daco doinstalujes.
          • Re: Re: Re: Re: PCR Linux 03.03.2005 | 17:08
            Toudy   Návštevník
            Takze, vobec som nevedel co je to za livecd to PCR, ale uz viem.. Stacilo povedat ze je to zalozene na Knoppixe.. :) Inac cca pred rokom som skusal na Knoppixe skompilovat jeden program a musim povedat, ze to neslo takze neviem, neviem.. Ale ako som povedal na Slaxe to pojde! Je to imho ovela lepsia distribucia ako uz spominany Knoppix.. Btw ja by som sa chcel spytat preco prave tento PCR Linux?
            • Re: Re: Re: Re: Re: PCR Linux 03.03.2005 | 18:52
              H_lama   Návštevník
              2Toudy: Pretoze mam prave cedecko s PCR Linuxom, ktore mi ho spustilo Knoppix and I am happy :-))). U jedneho big Linux-gurua som videl emule v SUSE-Linuxe. Vtedy som este nechcel emule. Ako si ho nainstalujem ? Mám silny pocit, že to bez instalacie na pevny disk nepojde. Ja (as a big lama... ) sa pytam ako si nainstalujem emule resp. edonkey v SUSE-Linuxe ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: PCR Linux 04.03.2005 | 00:19
                csantibo   Návštevník
                Najprv pises ze mas PCR linux potom sa pytas ako nainstalovat emule na suse . Tak co vlastne mas? Ja si vsak myslim ze ak si chces cosi nainstalovat tak neradim instalovat na live distro.Ide to sice aj tak ale aj ked sa ti to podari po dalsom spusteni tam zas nic nebudes mat.Ja ked som zacinal s danixom tam to slo nieco si doinstalovat cez APT.Dalo to niekam do ram disku.Teraz mam SuSE a tam to nie je ziaden problem.Klikni si sem:http://rpm.pbone.net vyhladaj si balik xmule (pozor aby si si vybral balik pre spravnu distribuciu, lebo su tam aj pre fedora redhat atd...) Su to RPM baliky takze ako stvorene pre lamy ako sme my.kliknes nan a uz ti to YaST instaluje.zrejme ti to vypise ze chybaju neake dalsie balikynapr. wxGTK alebo wxBase tie si tiez postahuj zo spominanej adresy a nainstaluj. Nic nemusis kompilovat len klikas. maj sa.
    • Re: PCR Linux 03.03.2005 | 21:31
      monitor   Návštevník
      Ahoj LLL:-) No, zatial sice Debian nepouzivam, ani do Knoppixu ci jeho slovenskej PC Revue verzie som zatial nic nedoinstaloval, o emule skoro nic netusim, ale: Postup je asi takyto: 1.skus si stiahnut nejaky balicek emule pre Debian: 2.Potom ho treba nainstalovat - na normalne miesta (/usr/local/bin) sa to asi nepodari (je to na read-only CDROMe a navyse komprimovane) 3. takze to skus: bud rozbalit do /tmp alebo niekde na disk (alebo len docasne do pamate - asi do tvojho home adresara) Na tejto stranke: je nejaky zdroj, kde su .deb pre emule: http://www.linuxcompatible.org/thread29191-1.html (Pridaj si deb http://gunnm.org/~soda/ unstable main contrib do /etc/apt/sources.list ) napis apt-get emule a mozno to stiahne (pripadne to tam treba "rucne" pobrowsovat a niekde to tam najst). Ked mas stiahnuty emule.deb, tak sa da nainstalovat nejako s dpkg, alebo s dpkg-deb sa da rozbalit. No, sice toto boli rady vhodne len pre prikazovy riadok, ale hdam to zvladnes aj ty, mily(a) LLL