foták

Sekcia: Ostatné 23.04.2006 | 20:38
xxxx   Návštevník
Nazdar rozmýšlam prejsť na linux a chcel bi som vedieť či sa v nom bude dať bez nejakích vedších problémov pripojiť foťák lebo cd ktoré som k nemu dostal ma soft iba pre M$.
    • Re: foták 23.04.2006 | 16:23
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      ak máš čítačku kariet tak to máš jednoduché - dáš do nej kartu z foťáku a buď fotky importneš v gthumbe (ak máš kde tak neviem v čom) alebo ich manuálne skopíruješ ak nemáš čítačku kariet tak napíš aký je to foťák a aké distro máš
      • Re: Re: foták 23.04.2006 | 19:15
        xxxx   Návštevník
        takže čítačku nemám a je to SONY DSC-S80 a distribúcia bi to bola buť mandriva, alebo suse10.
        • Re: Re: Re: foták 23.04.2006 | 20:38
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial sa dany fotak tvari ako prenosny disk, tak s tym nie je zvycajne ziaden problem. software pre fotak je nepotrebny a standardne ovladace vyhovuju. vtedy sa fotak pouziva podobne ako usb flash disk :) ale to uz bolo povedane.
    • Re: foták 23.04.2006 | 16:24
      m0d0r   Návštevník
      no teoreticky sa netreba bat lebo skoro vsetky fotaky (aspon co som sa ja stretol) su typu usb mass storage. Vysvetlovat to nejdem ale ak pripojite disk vo windows a objavi sa Vam nove removable media na ktore mozete pristupovat napr. cez total commander alebo (S)explorer ;D tak Vam ten Fotak pojde aj pod linuxom ;D