AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.04.2006 | 19:03
Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
chcem sa spytat aku distribuciu by ste mi odporucali,kedze doma nemam internet.....mam ubuntu 5.10,ale to s mi javi ako dost nanic ked nemam internet.....
    • Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 20:51
      Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
      ja by som ti odporucil OpenSUSE 10.0
    • Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 20:51
      macbeth   Návštevník
      Naco Linux ked nemas net, ale to je jedno,,,,,,,,,,,,ak si zaciatocnik tak jednoznacne MANDRAKE, alebo SUSE to je bez netu celkom fajn
      • Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 20:58
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        :::Naco Linux ked nemas net Nie je pravda. To akoze ked nemam net tak mi je linux nanic?? Donebavolajuca blbost. Doma, kde nemam net, mam Suse (DVD)a nie je problem, ak potrebujem tak si mozem z netu niekde inde dotahat nejake balicky. Zaciatocnik nemusi nic specialne dotahovat. Okrem win32codekov+libdvdcss na prezeranie dvd. PS: Mandrivu z vlastnej skusenosti neodporucam, ale to je len moj nazor, nebite ma.
        • Re: Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 21:22
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          suhlasim s tym, ze offline linux nie je blbost. distro si vyber podla poctu balickov, aby si mal vsetko co kedy budes potrebovat (vratane serverov a kadejakych inych veci ak by si chcel experimentovat). nejake debian dvd by bolo fajn.
          Debian. apt-get into it…
    • Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 20:56
      Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
      asi Debian ...
      • Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 22:46
        necron   Návštevník
        teraz som skusil Aurox 11.1.slušne.kopa softu. aj kanotix je dobrý. bodaj by nebol.je to vlastne debian
        • Re: Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 23:04
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Osobne podľa svojich skúseností by som to hodnotil následovne: --SuSE /výborná distribúcia z velkým množstvom balíčkov, určite vhodná pre začiatočníka! Nevýhody:Kvôli licenciám o podpore windows kodekov dekóderov atď je potrebné z Internetu si doťahať potrebné balíčky na spojazdenie mp3 a videa avi, divx, DVD. Odporúčam balíky typurpm Odporúčanie bez netu -áno --Mandrake /Príjemná distribúcia s o dosť menším počtom výberu balíčkov, po zhodnotení je celkom dosť potrebný net ibaže ak Linux Mandrake-Mandriva budeš používať len ako server, alebo na učenie teda bez extra balíčkov typu Kancelaria, Hry, Video, Zvuk, Grafika. Podpora mp3 atď je samozrejmosťou Nevýhodymálo balíčkov na CD pre užívateľa zviknutého nastavovať všetko klikaním v oknách nie príliš vhodná. balíky typurpm Odporúčanie bez netu -nie --Ark Linux Vhodná distribúcia pre nového používateľa Linuxu, výhoda automatického inštalovania balíčkov po vložení CD s balíčkami /autorun/ Nevýhody Osobne mi moc táto distribúcia nedala, tak jenidú nevýhodu poviem že mi nesadla čo nieje dôvod pre nevyskúšanie balíky typu?nepamatám Odporúčanie bez netu -nie --Slackware Veľmi príjemná distribúcia vhodná pre pokročilého používateľa, avšak nováčik má možnosť veľa sa naučiť. Podpora multimédií je samozrejmá, výhoda že pri inštalovaní balíčkov typu tgz je takmer vylúčená závistlosť iných balíčkov. Nevýhody Osobne by som len poznamenal že mi chýba OpenOffice ale aj ten je na nete už vo formáte pre Slackware Linux avšak v Anglickom jazyku. balíky typutgz Odporúčanie bez netu -áno Toď odomna tieto štyri distribúcie. Distribúcie typu Gentoo, Debian nespomínam z dôvodu neznalosti závistlosti od Internetu, I keď Debian by bez netu asi problém nemal. Gentoo však určite!
          Close the Windows Open The Source
        • Re: Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 23:56
          Petr   Návštevník
          Aurox 11.1 jsem taky zkoušel ale nepřišel jsem na nějaké repozitory, takže to nebylo celkem vzato distro k ničemu dobré. Nedalo se to ani updatovat. Jinak běhalo perfektně a klidně bych u něho zůstal.
    • Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 23:20
      slackware   Návštevník
      debian, nebo na nem zalozena distribuce (treba knoppix) debian je na 2dvd obsahuje hodne softu (nevim presne ale pres ctrnact tisic balicku,ale nejsou uplne nejaktualnejsi) nebo slackware (staci prvni 2cd..viz.clanek nahore) tak pokud nechces aktualizovat , coz je taky obcas nutne tak ja bych si sehnal knoppix na dvd +dve dvd debianu a mas vystarano , ale zkusit muzes cokoli http://distrowatch.com
    • Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 23:36
      Avatar .LUCAS. Slackware, Debian  Používateľ
      Keby si nam prezradil co tam aspon priblizne chces robit. Inak by som ti odporucil OpenSUSE, to co bolo vyssie poznamenane ze treba dotahat urcity soft ktori nie je opensource, nie je uplne pravda. Mozes si stiahnut verziu Evaulation (nema ziadne casove obmedzenie, oznacuje ze sa v nej nachadza aj propietarny soft) kde mas snad vsetko co by si mohol chciet + vela navyse. Viac tu. Inak ked chces naozaj vela softu tak Debian, testing verzia Etch je na plne 3 DVD.
      • Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 25.04.2006 | 23:58
        petulik   Návštevník
        ale pokial viem tak to potom uz nie je OpenSUSE, o ktorom som ja hovoril, ale SuSE Evaluation ... s tym proprietarnym softom...
        • Re: Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 26.04.2006 | 16:21
          Avatar Linux Mint 18  Návštevník
          • Príspevok bol vymazaný.
    • Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 26.04.2006 | 18:40
      kozzi   Návštevník
      bez netu je linux skoro k nicemu ale jak myslis Aurox Suse Debian
      • Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 26.04.2006 | 18:55
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        atilla_toth > nie je pravda ze mp3ky nerozchodi bez netu. doma mam na destkope opensuse a nemam a nikdy som tam nemal net a mp3/film/dvd idu. staci stiahnut 3subory a preniest na kluci domov: w32 codec libxine1 i586 rpm libdvdcss v amaroku si nastavit xine engine. O tom sa uz vo forach tolko popisalo...
        • Re: Re: Re: AKU DISTRIBUCIU BEZ INTERNETU 26.04.2006 | 19:03
          Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
          zavisi aj od toho, co komu viac vyhovuje. skus mandrivu, suse, porovnaj, uvidis...