instalácia plug -in (ov)

Sekcia: Ostatné 28.04.2006 | 20:50
xxxx   Návštevník
Nazdar zdravím mam začiatočnícku otázku: Tkže ako mam do linuxu nainštalovat nieco take ako vo win kodeky, čiže momentalne mi môj linux nepodporuje niektoré multimediálne súbori a na ich prehrávanie potrebujem kodek a tu je konečne ten problem neviem od kial ich mam stiahnuť a nainštalovat. Distribúcia mandriva2006 chcelo bi to nejakí podrobnejši navodik ak ma niekdo čas pomôcť s tímto problémom. Za rady vopred dakujem.
    • Re: instalácia plug -in (ov) 28.04.2006 | 20:26
      meno   Návštevník
      podla toho aky prehravac pouzivas, ak mplayer tak sa prdni na ich stranku www.mplayerhq.com a tam si stiahni kodeky nekde v downloads neco ako essential-neco.tgz alebo all.tgz nebo tak a rozbal, bude tam readme, ale ide o to ich prdnut do /usr/lib/codecs ak dobre pamatam, no nic, mozno si vela nepochopil ale o tom to predsa je :-D
    • Re: instalácia plug -in (ov) 28.04.2006 | 20:50
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nainstaluj si mplayer alebo xine na prehravanie videa. a napriklad xmms na prehravanie audia. mplayer a xine v zakladnej instalacii podporuju mnozstvo kodekov (netreba instalovat ine). ale da sa stiahnut pre mplayer balik kodekov, ktory obsahuje windows media, real media, ...
      Debian. apt-get into it…