problem zo zavadzacom

Sekcia: Ostatné 29.04.2006 | 23:11
jack   Návštevník
potrebujem fakt seriozne poradit ale podrobne krok za krokom som totiz v Linuxe apsolutna lama!!!!Nainstaloval som si Linux Knoppixa pred tim som mal nainstalovane Ubunta ten mi preinstaloval Zavadzac Grub na LILO problem je ze Grub je stale tam ale vypisuje error a nechce mi zaviest LILO a system!!!! jedinou mojou moznostou ako zaviest system je SPUSTACIA DISKETA potom to uz ide v pohode ale nechcem pouzivat disketu na spustanie poradte ako sa mam zbavit zavadzaca GRUB v MBR,ale podrobny opis vo pred dakujem za vsetky rady na moj problem:-) POTREBUJEM ODSTRANIT GRUB A DOSTAT TAMIESTO NEHO LILO
    • Re: problem zo zavadzacom 29.04.2006 | 22:56
      Avatar nardew debian  Používateľ
      to, aby si lila dostal do MBR spravis tak, ze pustis normalne len prikaz lilo
    • Re: problem zo zavadzacom 29.04.2006 | 23:11
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      No vidis ze vies polozit spravne otazku, ked chces. S radostou ti odpoviem. V subore /etc/lilo.conf je nastavenie programu lilo. Moze vyzerat napr. takto: boot=/dev/hda timeout=100 message=/boot/message prompt image=/boot/vmlinuz-2.6.11-1.1369_FC4 label=linux root=/dev/hda2 read-only Dolezity parameter v tvojom pripade je "boot" co je disk z ktoreho bootovat. Druhy parameter je "root" co je particia z ktorej ma bootovat. Parameter image je nazov kernelu v /boot/. Ked vytvorit tento konfigurak, este musis spustit lilo, samozrejme ako root: # /sbin/lilo Added * linux Ak mas disk primontovany nie ako root tak musis uviest cestu cez -r prepinac: # /sbin/lilo -r /mnt/mojdisk dvh