Problem s MandrakeLinuxom 10.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2006 | 14:55
Avatar Aeneas   Používateľ
Prosim o pomoc. Nainstaloval som Mandrakelinux 10.1 na notebook, cez DrakeX so rozdelil disk a vsetko prebehlo ok. Pri nastartovani compu mi to hned cez LiLo ponukne moznosti naloadovat si Linux, alebo WinXP, ale pred tym sa vobec neda dostat do Biosu. Ked si vyberiem WinXP, ten sa v poho natiahne, ale pri Linuxe zostane len cierna obrazovka a nic sa nedeje. Mam podozrenie ze je to koli grafike. Prosim pomozte, neviem co s tym, uz som to niekolko krat preinstaloval a stale to robi to iste.
    • Re: Problem s MandrakeLinuxom 10.1 01.05.2006 | 16:31
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Skus napisat aku graficku kartu mas a celkovo hardware.
      • Re: Re: Problem s MandrakeLinuxom 10.1 01.05.2006 | 18:45
        WlaSaTy   Návštevník
        pripajam sa, a mohol by pridat aj informaciu co znamena "nic sa nedeje". linux sa mohol nastartovat v pohode, ale ak dal rozsah frekvencii pre monitor/LCD panel mimo pracovneho rozsahu, tak to vypne zobrazovanie. aby nahodou nedoslo k ...
    • Problem s MandrakeLinuxom 10.1 02.05.2006 | 02:08
      Avatar Aeneas   Používateľ
      Graficka karta: Radeon IGP 320M procesor: mobile AMD Athlon XP2400+ "nic sa nedeje"= obrazovka ostava cierna, ziaden kurzor, ziadna grafika, ledka hd neblika a v takomto stave ostane aj dve hodiny. Co sa tyka tej frekvencie, co s tym? Ako zistit ze je to v tom? A preco sa nemozem dostat do Biosu?
      • Re: Problem s MandrakeLinuxom 10.1 02.05.2006 | 14:55
        WlaSaTy   Návštevník
        zacalo sa to aspon startovat a vypisovat nejaky progres? ak nie, tak je treba vypnut framebuffer pri starte ak ano, ale obrazovka stmavla pri startovani XDM/GDM/KDM (xwindows display manager) ta je treba nastavit rozsah frekvencii pre monitor. ak ani to nepomoze, tak treba detailnejsie popisat chovanie systemu. popis "obrazovka zostava cierna" plati aj na korektne nastavenie systemu kde sa pri necinnosti zapne setriaci rezim monitora a ten stmavne, popripade sa aj vypne.