nejde mi KDE pri GF6200

Sekcia: Hardware a Drivery 09.05.2006 | 16:08
Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
Ako by som rozbehal graficke prostredie na Mandrakel. 10.1 (download verziaa)Viem robit len cez prikaz. riadok, nejako popiste ako mam nainstalovat ovladace, .... a Ide to uz v Mandriva linux-e???
    • Re: nejde mi KDE pri GF6200 04.05.2006 | 11:54
      memo   Návštevník
      skus sa prihlasit ako root prikazom su a potom napis prikaz XFdrake tam skus nastavit spravny ovladac pre tvoju kartu. Ked nebude fungovat tak si daj 'vesa'. Graficke prostredie spust prikazom startx potom chod na stranku Nvidie a stiahni si ovladac (bude to asi nejaky spustitelny subor s priponou .run). Na ich stranke je urcite aj postup ako ho nainstalovat. Ja mam ATI tak v tomto ti velmi nepomozem. 10.1 je vsak uz stara verzia. Odporucam stiahnut Mandrivu 2006 Free. Hadam ti to trocha pomohlo.
      • Re: Re: nejde mi KDE pri GF6200 09.05.2006 | 15:00
        Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
        poznamm tvoj problem, tiez som ho mal, Ako root spust startx(prikaz. riadok) a ono sa ti to pozera do nejakeho suboru, kde to ma napisane podmienky pre monitor (napr: 800x600@75Hz) a tie podmienky zmen normalne v TXT editore, Subor sa vola nejjako Xinitrd priponu neviem..... Ale pomohlo mi to aspon na rozbehanie Zakladneho KDE.... Potom nainstaluj drivery a vsetko bude OK... mozno... PS xinitrd sa nachadza bud v home adresari alebo v dade inde, skus dat "man startx"a tam to vyhladaj... Mal som GF 6200 MSI 256 MB ram
    • Re: nejde mi KDE pri GF6200 09.05.2006 | 16:08
      slackware   Návštevník
      http://nvidia.php5.cz stahni a rozbal a precti si ty navody , urcite Ti pomuzou