Distro mne ´mna...

Sekcia: Ostatné 04.06.2006 | 22:15
Avatar karbonIII Windows Vista  Používateľ
Ahoj, chcem používať Linux, a rád by som pre radu Mám rád hry typu GTA, NFS, Hidden and Dangerous, CS, Hal. Programy Visual Basic, HTML HUDBA FILMY ------- NECHCEM SA UČIŤ NIČ nové lebo ani pri Windowse som sa neučil nič alebo len máálo. ---------- Ale ide veľmi o hry. Tak prosím poradíte mi akú verziu si mám vybrať? Aký Linux pre mna a moju rodinu ktorá už vôbec nebude sa chcieť nič učiť ale POUŽÍVAŤ? Dakujem sa rady.
    • Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 14:36
      Avatar karbonIII Windows Vista  Používateľ
      A ešte jedna vec, nechcem sa vzdať hier ani Visual Basicu a nechcem najmä k Visual-u náhradný jazyk. Dakujem.
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 14:49
        memo   Návštevník
        Ak chces prejst na Linux seriozne tak si myslim ze sa nieco nove predsa len budes musiet naucit. Jednoducha distribucia linuxu je MandrivaLinux 2006. Ak chces byt co najviac v pohode tak si kup MandrivaLunux 2006 PowerPack aj s podporou alebo Suse 10 s podporou. Najlepsie bude ked si vyskusas viacero distribucii a rozhodnes sa. Ohladne hier neviem poradit lebo jedina hra ktoru hram je stare ufo :) pomocou DosBox-u.
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 15:33
        Avatar titanik mint  Používateľ
        .. budes si musiet kupit win$
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 17:42
        Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
        A preco sa nechces vzdat Visual Basicu? To mi nejde do hlavy, kedze je to absolutne neportabilny, pomaly, nemotorny a zastaraly jazyk. Basic povodne ani nebol urceny k vytvaraniu binarnych programov, bol zvacsa len interpretovany (z toho dovodu velmi pomaly) interpretom basicu (obvykle Qbasic.exe) a pokial viem, viacmenej je to tak aj teraz. Co sa tyka tych hier, po zinastalovani Cegedy by mohli celkom v pohode slapat, avsak tu si musis niekde ukradnut, alebo stiahnut a skompilovat. A to, ze sa nechces nic ucit, mi tiez nejde do hlavy. To chces navzdy zostat pri zastaralom VisualBasicu a hrach? Ziadne napredovanie? Hm?
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 18:00
          j   Návštevník
          Ja sa nechcem dalej učiť ja sa uberám iným smerom...To Keď chcem používať systém musím vedieť linux ovládať a stále sa učiť a učiť? Visual Basic? Lebo ma baví a teba dotoho nič a nemusíš tu zhadzovať môj oblúbený programovací jazyk. Aj ty si bol najskôr vininutý ako ryba ktorá smrdí a teraz je steba normálny človek...možno som sa sekol s tým normálnym kedže máš potrebu niekomu vravieť čo je aké a lepšie. ps: Vistu mám kúpenú..i licencie na ostatné mnou používané programy..a verte mi vôbec to nebolo také drahé. A nikdo mi na to nedáva zarábam si programovaním vo Visual Basicu čo je program je to absolutne neportabilny, pomaly, nemotorny a zastaraly jazyk. Basic povodne ani nebol urceny k vytvaraniu binarnych programov, bol zvacsa len interpretovany (z toho dovodu velmi pomaly) interpretom basicu (obvykle Qbasic.exe) a pokial viem, viacmenej je to tak aj teraz. a vynáša celkom dobre. No kam sa ja hrabem s týmto jazykom...ps: mám 22rokov. Aby ste si nemysleli že mi na to dáva otecko či mamka alebo ktokoľvek. ps: áno treba sa učiť a učiť a učiť ale nie kraviny. Ja potrebujem systém abt som tam šlahol svoje veci a používal tie veci a nie ten Linux či Windows. V tomto má Windows neporaziteľnú víhodu. Hned ako nainštaluješ dáš si tam čo potrebuješ a vieš že to pôjde. A používaš. Kdežto v Linuxe musíš kompilovať a čakať kým tii make skonči s error na konci po dvoch hodinách. a dalej závistlosti a tak... Lenže ja nechcem kaziť Linux. Ide mi o nejakú nádrahu ale plnu za veci typu hier ktoré som popísal a určite ten Visual. To je všetko.
          • Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 18:30
            uid0   Návštevník
            a viaceri ti pisali, ze ty nehladas linux - ale windows. zmier sa stym, ze s takymto pristupom ho budes pouzivat az kym nevymrie. linux sa na zaciatku treba ucit pouzivat (ako VSETKY systemy a programy), pretoze s tym prudko rastie produktivita. a co sa naucis, to budes moct az do smrti vyuzivat v kazdom unixovom systeme. a uz to nerozoberaj - Microsoft Visual Basic mas len v Microsoft(R) Windows(R). a ked uz si si to kupil, tak preco to nechces pouzivat?
          • Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 18:34
            Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
            Nikdo ti nehovori ze sa v basicu neda programovat, alebo ze nevynasa (peniaze). Ale nebran sa pochopeniu ze su aj jazyky ktore su vykonnejsie ako basic.
          • Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 18:41
            Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
            ak mas 22 rokov, tak uz zrejme mas aj vodicak... princip stejny... tam sa tiez musis nieco naucit, aby ta pustili na cesty. V opacnom pripade to najskor dopadne tragicky. Priblizne rovnako to mas aj s Linuxom, musis sa naucit zaklady (kde co a ako), inac budes len tapat a nadavat. inac diky, ze si mi pripomenul moje evolucne korene :) Mytus, ze musis kompilovat nie je pravdivy! Kazda distribucia (okrem Gentoo) obsahuje sadu binarnych balickov. A nie je ich malo. Povazovat za samozrejmost mat podporu Windowsov na Linuxe je dost blbost, skor by som cakal podporu NORMY POSIX na windowsoch, ktora je ale len ciastocna (slabsia, nez pigi caj).
            • Re: Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 07.05.2006 | 11:18
              m0d0r   Návštevník
              // ... Kazda distribucia (okrem Gentoo) ... // aj gentoo ma !!! :D
    • Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 16:15
      uid0   Návštevník
      sorry, mam zlu spravu. linux nie je kopia windows.
    • Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 16:38
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      FLAME! Zamknut, Zamknut, Zamknut...
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 16:58
        uid0   Návštevník
        preco hned zamkynat? problem je predsa vyrieseny...
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 17:04
          Avatar Martin Beastie  Používateľ
          Neopustim si... Ked chces tak zufalo prejst na iny system ako na Win resp. chces prejst na Linux budes musiet sa ucit nove veci. Ako povedal kolega vyssie. "zla sprava, linux nieje kopia Win".. Ok mozete locknut :D
          <br/> <br/>
          • Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 17:18
            Tomino   Návštevník
            Heh tu sa vidí že Linux nieje až tak dokonalý hehe...no ja proti nemám nič, ale pravdu vidíš na okne....heh a ešte niečo....nepochopil som že že linux nieje kopia win...čo to stým ma spoločné? Jaj to že nikdy nebude Lin ako Win v počte uživatelov a používatelov a gamerov atď. Hej? Alebo ako? Ako vravím ja nemám nič proti Linuxu, mám Slackware a som spokojný len sa mi nepáči že chalaniskovi nechcete pomôcť možno náhradov za hry mu povedať iné....Nuž...takto teda chceme prilákať nových používatelov Linuxu... Nezamykať...Idem hľadať hry na nete a dám sem linky ale pozrem nejaké dobrografické....
            • Re: Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 17:34
              uid0   Návštevník
              neposuvaj tuto diskusiu do takej polohy. vsetci vieme svoje, nema zmysel to tu rozoberat. a ked hladas dobrograficke hry, skus napr. quake4 :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 18:36
                skywaker   Návštevník
                och, ludia nechapem preco by nemohol prejst na C# ktory je v Linuxe znamy ako Mono ... aspon tak bude mat nieco co sa ponasa na windowsacke .NET !!! A odporucam OpenSuse. a nainstalovat vsetko co je v zakladnej instalacii ....
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 04.05.2006 | 18:41
                  uid0   Návštevník
                  1) lebo nechce 2) s tou kompatibilitou s ich vymyslami to nie je take ruzove ako si myslis
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 18:21
                    ferjo   Návštevník
                    Odporucam Linspire, spustis v nom vsetko co pouzivas vo W.(teda asi az na nejake vynimky). A este nieco >"kupenu Vistu"...To uz je v predaji?:))
                    • re 07.05.2006 | 01:17
                      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
                      >>\"kupenu Vistu\"...To uz je v predaji?:)) afaik legalny sposob ako ziskat vistu je zalozit si msdn (ci ako sa ten cert vola) account. a za ten sa plati.
    • Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 20:24
      Vec   Návštevník
      Mam otazku: naco chces preist na linux, ked sa nechces ucit "kraviny", ked chces hrat hry, ked chces dalej programovat vo vbasicu? Ved uz mas na to perfektny os, nemusis sa ucit, mozes hned hrat a programovat, tak naco? Takto len nastves alebo rozosmejes. PS: linux NIE JE nahrada!
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 20:45
        WlaSaTy   Návštevník
        len trosku poopravim : linux NIE JE nahrada! linux nie je len nejaky windows zadarmo. ak si toto uvedomi zadavatel otazky aj s svojim pristupom (NECHCEM SA UČIŤ NIČ nové lebo ani pri Windowse som sa neučil nič alebo len máálo.) tk zisti ze sa dozaduje zlatych hodiniek s vodotryskom. a zadarmo. ale ked zoberieme ze sa pri windowse neucil nic alebo len malo, tak ma chalan asi zrejmy talent. vie okamzite preniknut do logiky problemu a adaptovat si sposoby riesenia pomocou povrchnej analyzy. ale to by potom nepisal NECHCEM, vtedy by napisal nepotrebujem.
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 21:01
          skywaker   Návštevník
          chalan napisal rovno NECHCEM sa ucit, chcem aby to bolo ako win, no riesenie je asi Vista :) tu sa neda nic robit !!! ine by bolo keby napisal pomozte mi vybrat nejake distro ktore bude jednoduche a lahko sa naucim v nom robit lebo nemam vela zbytocneho casu no tolko trochu by som aj zvladol, no nic je vidiet ze ide o obycajneho a typickeho Windowsaka .... (no flame, to je realita)
          • Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 21:29
            Ma pravdu   Návštevník
            Prečo ked vám napísu krivého slova na vas trapny linux s vasim este trapnejsim XGL mate tolko predslovo? Linux ako taký nikdy neprekoná Windows...ani Windows 98... podpora HW, kompaktibilita... a na Vistu mozete zabudnut...MS pohada technologie dopredu... linux sa len snazi na to trosku nabhenut... ale nedari nedari a nedari... A Vista je uz v predaji?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 21:50
              vec   Návštevník
              Ano je to smiesne, ako sa tu ludia hadaju co je lepsie. Btw myslim, ze keby MS nemal monopolisticke postavenie na trhu a mal nejakeho dobreho konkurenta, nech uz je to akakolvek firma, tak by sa "pohanali technologie" omnoho rychlejsie. Ohladom podpory hw a "kompaktibility" si myslim, ze je znova na vine monopol MS. A nakoniec, nie Vista este nieje v predaji, zatial su vsetko len betaverzie.
    • linux nabizi vic nez win , tak proc? 06.05.2006 | 21:34
      tip   Návštevník
      skoda reagovat, mozna, ze tato diskuse je provokace.. nejlip, kdyz si napises svuj OS s plnou podporou windows :) (kdyz nechces zustat u visty, coz je pro me nepochopitelne... koupim si windows a pak chci jiny system, ale aby mi tam slo vse jako ve windows..vcetne win. aplikaci ) nebo hledej, vsak systemu jsou spousty..treba http://www.freeos.com/ nemyslis ze je nesmysl spoustet v linuxu win. aplikace (to je jako namontovat do bmw motor z trabanta.. taky to jde , ale proc?)
      • Re: linux nabizi vic nez win , tak proc? 06.05.2006 | 22:27
        skywaker   Návštevník
        Presne aj toto som mal na mysli v jednom podobnom fore tu na LinuxOS.sk, kde som napisal ze su aj ine OS napriklad ReactOS, alebo Haiku OS ktory je pod MIT licenciou ale je este vo vyvoji, a je pren mnozstvo uz teraz aplikacii kedze je kompatibilny s BeOS/Zeta ktory sam niekedy pouzivam.
    • Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 22:59
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Co to nevidite, toto uz ani nieje flame, toto je uplne normalna provokacia. Uz ten ton akym to napisal. Ja by som sa VOBEC ale VOBEC necudoval keby autor bol zamestnanec slovenskeho microsoftu ktoremu takuto ulohu zadal jeho nadriadeny. Zamknut a zmazat...
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 06.05.2006 | 23:07
        WlaSaTy   Návštevník
        No vidis, ja by som sa divil. Mrkvosoft taketo prikazy nezadava svojim zamestnancom. Oni maju zmluvu na outsorcing pre sirenie strachu, hrozy a neistoty s firmou BSA vhodne nazyvanou BSE.
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 07.05.2006 | 11:14
          Ked vam to niekto   Návštevník
          povie do oci... linux je odpad, system na hranie nie na pracovanie... Microsoft udava trend... Aero Glass- tam sa nan snazi dosmatlat XGl, co bolo skor? Aero Glass!
    • Re: Distro mne ´mna... 07.05.2006 | 11:48
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Nerozumiem o com sa tu vobec toci. Chlapec sa asi stavil s kamaratmi ze "ukaze tym linuxakom aky je win dobry a nenahraditelny". Ano mas pravdu. Win je nenahraditelny. Ale myslim ze o to ani nikomu neslo. Nerozumiem tomu ze mas na vsetko licencie a nechces to pouzivat. Ja keby som vyvalil za soft 200 000 Sk a nechcel ho pouzivat? Ako sorry ale tomu nerozumiem. Ty nechces odpoved na otazku ty chces provokovat ale toto nieje pokec ale seriozne forum. Je to ako keby som ja napisal na Win forum. "Chcem pouzivat Win ale nechcem zan platit. Chcem aby mi tam fungovali prikazy a programy ktore mam teraz na Linuxe." Na koniec ma zaujima ze ci pojdes provokovat aj na Mac forum tam ti tiez takmer nic nepojde z winu.
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 07.05.2006 | 12:34
        Avatar karbonIII Windows Vista  Používateľ
        CHalani sorry ja nechcem provokovať a ani to nebol zámer. Nato ked nemáte odpovede tak nemusíťe si vzmýšlať. Ste úbohy. Jeden Chalan mi tu našiel všetko teda plne funkčné náhrady za tie hry i program ktorý funguje pod Linuxom ako Visual Basic pre Linux. A toto je váš problém...Vy ste úbohý a neviete nikomu poriadne pomôcť. čo vás do licencií aké mám. Ja som si ich poctivo zarobil teda na licencie a to je problém že som niečo dokázal na softe do ktorého peniaze dám ale sa mi brutálne vrátia. Aké to bolo tažké. Nájsť pár Linkov na hry. ps: Aj tie sú treba dokúpiť. Dúfam že sa raz zmení takýto prístup k používatelom windwosu chcúcich prejsť na Linux a nájsť náhradu. Dementi!
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 07.05.2006 | 15:25
          vec   Návštevník
          Prepac, ale komunita NIE JE povinna pomahat ludom s takym pristupom ako mas ty, najprv si precitaj zasady slusneho spravania, netiketu atd. az potom nieco napis. Tym ze si ludi nazval "dementi", ze su vsetci "ubohI" si ich urazil a myslim ze ti tak skoro nikto neporadi. Ved naco aj. A este raz pripominam ze linux nieje nahrada, ale alternativa a to je velky rozdiel.
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 30.05.2006 | 08:42
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          Ak si myslis ze tymto svojim vyhlasenim niekoho nastves, tak ta asi sklamem... zbytocne sa strapnujes...
    • Re: Distro mne ´mna... 07.05.2006 | 12:42
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      Ahoj, chcel by som jazdiť na motorke a rád by som pre radu Mám rád okrúhly volant, riadiacu páku a sedačku s operadlom A samozrejme štyri kolesá A nechcem sa nič učiť, lebo pri aute som si tiež nemusel na nič zvykať . Hlavne mi ide o tie kolesá. Ktorá motorka má štyri kolesá? Dobré by bolo keby sa ovládala úplne ako auto, lebo sa nechcem nič učiť ale JAZDIŤ Ďakujem za rady http://linux.oneandoneis2.org/LNW.htm
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 07.05.2006 | 17:38
        jk   Návštevník
        Kúp si starú nemeckú...ps: vidíš že to ide... A Ja som ti dokázal nájsť náhradu..aj fotku ti pošlem ak chceš. ps: Ja som plne pochopil čo mladý chcel... To tu je kopa príspevkov a ani jeden mu nepomohol? to je fakt úbohé doneho vrtať. ked ma prachy tak nech ale pýtal sa na kontrétnu vec, vymenoval ju, čo zväčša každý žiada a ak to je tak aj tak mu nik nepomôže...úbohé. To je tažké? Ako sory ale toto je fakt divný prístup k nemu. ps: Linux forewer!
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 29.05.2006 | 14:09
          Digi   Návštevník
          Mily windowsaci, Ja pouzim win aj Lin, ale win zatial pouzivam len z profesionalnehoha hladiska sw CAD/CAM na ostatne pouzivam SUSE alebo Kubuntu obe su podla mna vyborne. apropo skuste si zistit pod cim bezi server windowsu, pretoze pokial viem tak bezi pod BSD, pytam sa preco ked windows je taky perfektny a okrem toho uz aj v XP sa nachadzaju binarky z BSD.
        • Re: Re: Re: Distro mne ´mna... 29.05.2006 | 14:13
          Digi   Návštevník
          Mily windowsaci, Ja pouzim win aj Lin, ale win zatial pouzivam len z profesionalnehoha hladiska sw CAD/CAM na ostatne pouzivam SUSE alebo Kubuntu obe su podla mna vyborne. apropo skuste si zistit pod cim bezi server windowsu, pretoze pokial viem tak bezi pod BSD, pytam sa preco ked windows je taky perfektny a okrem toho uz aj v XP sa nachadzaju binarky z BSD.
    • Distro pre teba... 29.05.2006 | 14:17
      Avatar 6205 Ubuntu  Používateľ
      Pokial ide o hry, myslim tym seriozne hranie spickovych titulov, nie Gnometris :-) bud zostan pri Windows alebo si kup nejaku konzolu ako ja. Osobne sa hram vylucne v pohodli fotelky na 16:9 tv s XBOXom :-) Pokial ide o spickovu distribuciu, odporucam Ubuntu 6.06, vyjde vo stvrtok. Myslim ze bude velmi vhodna aj pre zaciatocnikov ktory prechadzaju z Windows, je perfektne odladena, rychla, stabilna a nabita kvalitnym softom. Ma obrovsku podporu komunity aj tvorcov, web plny navodov ako na mnozstvo veci, multimedia atd. a to vsetko len na jednom CD. Momentalne asi nerobi linuxu nic ine lepsie meno ako toto distro...Odporucam!
      • Re: Distro pre teba... 29.05.2006 | 17:30
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        najlepsi linux bude pre teba... ehm... tazko poradit... vies... mnohy ludia co su tu maju aj windows aj linux a nie je problem mat obidvoje. po nete beham v linuxe, a zas prince of persia si pustim vo windowse :D
    • Re: Distro mne ´mna... 29.05.2006 | 17:36
      Sunny   Návštevník
      PRECO CHCES PREJST NA LINUX ??? ked vlastne chces stale pouzivat windows aplikacie a nechces sa ich vzdat, respektive pouzit nieco ine ???
      • Re: Re: Distro mne ´mna... 04.06.2006 | 22:15
        LINWIN   Návštevník
        Aj ja pouzivam aj win aj linux, podla toho co prave potrebujem. Cim dalej tym viem o Linuxe viac a cim dalej tym win pouzivam menej. Este stale mam malo skusenosti ale kazdeho otvoreneho cloveka Linux jednoducho dostane a stane sa jeho konickom. Koho pocitace nezaujimaju tak nech si pouziva win. Je ale mnoho oblasti kde Linux pre svoje vlastnosti je jednoducho lepsi, napr. server.... Pre moju mamu je ale zase dnes lepsi win ked si chce nahrat fotky s digitalu...