Ubuntu ci Kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.05.2006 | 23:10
Avatar Martin Arch, Debian  Používateľ
Ktore z tychto dvoch systemov(Ubuntu,Kubuntu) je lepsi??? (Prosim aj zdvovodnit) Diky
Linux, the future technology...
    • Re: Ubuntu ci Kubuntu 05.05.2006 | 16:21
      Mircoman   Návštevník
      Jediny rozdiel je v tom ze Ubuntu pouziva GNOME ako pracovne prostredie a Kubuntu zasa KDE. GNOME je jednoduchsi na nastavenie KDE je trocha komplikovanejsi na nastavovanie A mne sa lubi viiacej Kubuntu. A neda sa povedat ktory je lepsi, pretoze pouzivaju tie iste balicky z toho isteho servera a preto sa na vyvoj podielaju ti isti vyvojari.
      • Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 05.05.2006 | 17:16
        Miko   Návštevník
        Páááni, tak to ste ešte nevidely Windows Vista, čo? Haha, počkajte koľko ludi na neho prejde. Ja ho mam a je to supeeeer. Ani Xgl sa nechyta... Kubuntu Kde je viac windows
        • Re: Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 05.05.2006 | 17:39
          NasaK   Návštevník
          Ja by som to zmazal... ;)
          • Re: Re: Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 05.05.2006 | 17:54
            Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
            Prečo? Veď je to celkom vtipné ;).
    • Re: Ubuntu ci Kubuntu 05.05.2006 | 17:57
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Máte to takmer jedno. Líšia sa jedine tým, že Ubuntu má ako štandardné grafické prostredie GNOME a Kubuntu KDE. Ale je veľmi jednoduché do Ubuntu doinštalovať KDE resp. naopak.
      • Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 10.05.2006 | 01:48
        tino   Návštevník
        Ja som mal Kubuntu, ale to sa mi moc nepacilo. Teraz mam ubuntu a to mi sedi viac. Ale vec nazoru. V kubuntu mi chybali nejake drobnosti, napr. login roota. Aj ked sa dalo pouzit aj sudo. Ale treba k obom net. Skus obe.
    • Re: Ubuntu ci Kubuntu 10.05.2006 | 19:46
      janci222   Návštevník
      a co xubuntu - ste ho dakto skusali????
      • Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 10.05.2006 | 22:09
        Avatar Martin Arch, Debian  Používateľ
        Mam ho uz stiahnuty (ten xubuntu) ale este som ho neskusal... Pustim sa do neho lebo vyzera zaujimavo...
        Linux, the future technology...
      • Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 11.05.2006 | 13:28
        quix   Návštevník
        ubuntu,kubuntu,xubuntu .. je to jedno co si vyberies :) ide o to ktore prostredie ti viac vyhovuje, cu KDE,Gnome alebo XFCE. samozrejme zalezi aj na pc na ktorom budes system pouzivat. ak je to slabsi stroj tak jednoznacne XFCE, nevravim ze Gnome alebo KDE su "zruti pamate" ale predsa len XFCE "zerie" menej. podla mna to treba vyskusat vsetko :) vsetko som vyskusal a sedi mi gnome. :)
        • Re: Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 12.05.2006 | 22:44
          sebo   Návštevník
          Podla mna lepsie Ubuntu a ked chces skusit stiahnes z netu XFCE a mas Xubuntu a tak isto sa da stiahnut aj KDE a mas Kubuntu .Inak najviac sa preferuje aspon zatial Ubuntu
          • Re: Re: Re: Re: Ubuntu ci Kubuntu 12.05.2006 | 23:10
            Stano   Návštevník
            mohol by niekto okomentovat aj edubuntu? diky :) a tiez by ma zaujimalo nieco o MEPIS linuxe... co som cital tak je to debianova odroba vyuzivajuca kde - teda nieco ako kubuntu