Linux+Windows

Sekcia: Konfigurácia 07.05.2006 | 20:18
khai   Návštevník
Chcel by som si nainstalovat linux, ale ponechat si aj windows. Disk som si rozdelil na partitions pre windows i pre Linux. Skusal som aj nainstalovat linux, ale neviem ako urobit na zaciatku pri bootovani menu, ci chcem spustit WinXP alebo Linux (konkretne Aurox). Klasicke WinXP menu mi odmieta rozpoznat (spustit) partition, na ktorej mam Linux. Co urobit?
    • Re: Linux Windows 07.05.2006 | 12:18
      hallo   Návštevník
      jednoducho naistaluj si boot loader lilo alebo grub do MBR master boot recorder
    • Re: Linux Windows 07.05.2006 | 12:23
      ethyl   Návštevník
      je potrebne zaviest linuxovy zavadzac (lilo, grub), v tvojom pripade do MBR (master boot record). takato ponuka by sa mala vyskytovat pri instalacii linuxu.
      • Re: Re: Linux Windows 07.05.2006 | 17:05
        Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
        mno s tou mbr by som porozmyslal... ked som si musel spatne nainstalovat win a dal som zavadzac do mbr, tak sa mi to malinko rozladilo... odporucam skor dat lilo, alebo grub na linuxovu particiu a zavadzat odtial. tak to mam teraz ja a bez problemov.
        • Re: Re: Re: Linux Windows 07.05.2006 | 17:45
          m0d0r   Návštevník
          sak rozladilo to je jasne ;D lebo windows netrapi ci tam nieco predtym je alebo nie ked sa instaluje !!!! A naspat to vratit problem vobec ziadny nieje ;D
        • Re: Re: Re: Linux Windows 07.05.2006 | 20:18
          ethyl   Návštevník
          jasne, to je tiez riesenie, pokial mas linuxovu particiu ako aktivnu. inak by to asi neslapalo, alebo sa mylim?