mac os x

Sekcia: Ostatné 19.05.2006 | 19:55
stano170   Návštevník
na torrentovych strankach som nasiel mac os. Na nete som ties cital jeden clanok ze sa hackerom podarilo hacknut mac os tak aby slapal na hocijakom PC. Takze sa chcem spitat ci s MACom nema niekto skusenosti na obycajnom PC a nie mackintosh. Hacknuta verzia MACu vysla vobec na verejnost alebo nie? A ak ano da sa stiahnut a nemate s tym skusenosti nejake?
    • Re: mac os x 07.05.2006 | 15:48
      mlp   Návštevník
      zkusenosti nemam , ale pohledej open darwin ten mac os x jede jen na pc s procesorem intel core (myslim, ze na starsich pentiich mas smulu .. to ale nemam overeno a na amd jsi pr... totalne :)
    • Re: mac os x 07.05.2006 | 18:18
      ops   Návštevník
      bohuzial nemam o tom skusenosti, a to sa ti nedivim ze nechces macintosh lebo stoji cca 66000. skus najst Mac OS X 10.3 Panther. Ten pod emulatorom Power PC pod win. Cital som to v PC REVUE
      • Re: Re: mac os x 07.05.2006 | 18:29
        ops   Návštevník
        no ale potom este musis skopirovat z cd 6gb velky subor (on je nejak zakomprimovany)do ktoreho za mac os x ukladat. potom musis vytvorit subor ppc.cfg v ktrorom nastavis vsetky pozadovane parametre:rozlisenie,frekvencia monitora, kde sa nachadza ISO obraz prveho aj druheho CD... je ich dost. Potom uz len v moznostiach Power PC, naformatovat ten subor. Jasne ze sa pusti instalacia a po instalacii je to poriadna grafika.
        • Re: Re: Re: mac os x 16.05.2006 | 13:22
          Vlado   Návštevník
          V sucasnosti uz tak zlozita instalacia nie je. Najhorsie zo vsetkeho bolo stiahnutie 4,3GB bootable DVD - 10.4.4 s patchom na 10.4.5. Ak to niekto bude stahovat, jednoznacne odporucam ukladat na NTFS a nie FAT32. Ale inak za ten straveny cas to stoji!!!
          • Re: Re: Re: Re: mac os x 16.05.2006 | 20:31
            ops   Návštevník
            viem preco to nepojde na fat32 lebo na nom vytvoris max. 4gb velky subor a na ntfs mozes pokojne aj viac
            • Re: Re: Re: Re: Re: mac os x 17.05.2006 | 11:37
              Vlado   Návštevník
              Velmi spravne.
      • Re: Re: mac os x 07.05.2006 | 18:37
        WlaSaTy   Návštevník
        macintosh stoji cca 66 tisic? hm, cenovy rozsah je od 20 tisic pre mac mini (podla konfiguracie) az po 2xdual core G5 s cenou cca 160 tisic bez dph. diskove polia v cene pol miliona vynecham. samozrejme je mozne kupit za par tisic postarsi eMac g3/g4 v bazari. ale clovek nepochopi pokial nepociti silu unixu s ludskou tvarou na plne optimalizovanom hardware. v hociktorej predajni ten tovar radi predvedu :) do tyzdna som mal na nom gentoo a masox zapinam uz iba ako virtualizovany proces.
        • Re: Re: Re: mac os x 16.05.2006 | 13:47
          Vlado   Návštevník
          Ale nie... Urcite ste poculi, ze Apple bude podporovat Intel a cim ma byt nazov MACIntel. Chodte na oficialne stranky Apple. Tiger je pre procesory Intel uz podporovany, avsak nechce zatial uvolnit kodovane casti - piratne kopie. Avsak su ludia, ktori dokazu to odkodovat a z piratnych kopii sa stavaju oficialne. Avsak nie je to tak jednoduche - musite sa naucit s tym zit. Verzia 10.4 Tiger je tzv. prechodova (skusobna). Oficialnou verziou ma byt na jesen 10.5, ktora sa ma stat konkurentom MS OS VISTA (podla doterajsich skusenosti z MAC OS X - ma najblizsie z terajsich linuxov).
          • Re: Re: Re: Re: mac os x 16.05.2006 | 14:36
            WlaSaTy   Návštevník
            uz som to nielen pocul ale aj videl. v apple predajniach sa bezne vyskytuju mac mini intel a aj ine modely od apple s procesormi intel. mna skor zarazila presna cena 66k pre viac ako siroku skalu nielen pracovnych stanic ale aj servrov a diskovych poli. ich vykon porovnavat nebudem, jedna sa predsa o rozne generacie procesorov a rozdiel vo vykone g3/g4/g5 je priepastny. poctom MHz/GHz sa neda porovnavat ako sme si zvykli vo svete intelu. a teraz ma zarazila dalsia vec, preco sa predaval upgrade na tiger ked sa jedna o prechodovu/skusobnu verziu? preco to nedali zdarma na testovanie? tomu nerozumiem. mam ho oficialne zakupeny.
            • Re: Re: Re: Re: Re: mac os x 16.05.2006 | 16:16
              Vlado   Návštevník
              Na tuto temu na anglickych strankach uz bolo viac diskusii a dokonca su aj peticie. Proste Apple musi casom prist na to co bude pre neho prospesnejsie.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mac os x 16.05.2006 | 17:49
                WlaSaTy   Návštevník
                tak tak. na tuto temu je viacero diskusii, a plamennych. flame ale mne to co mam plne vyhovuje. ma to vsetko co chcem, mozno by som privital airport (wifi). ci to budem riesit niekedy v buducnosti pomocou karty alebo routra s wifi je otazne. ale to uz je viac ako mimo temu. linux na tom funguje perfektne :-)
    • Re: mac os x 07.05.2006 | 18:37
      luzr   Návštevník
      Na zaciatok snad len tolko ze hack a crack je rozdiel.. To na torrentoch je vacsinou imidz disku pre vmware ktory sa da vsak aj trosku zlozitejsim sposobom preniest na normalnu particiu.. Cize moze bezat aj na normalnom kompe nepotrebujes ani intel pseuduocore staci procesor s podporou SSE3 alebo jak nadavaju tym sadam.. Ak si nikdy nemal moznost s osx pracovat tak sa to oplati vyskusat prave v spominanom vmware ale na kazdodennu pracu je to nepouzitelne pretoze mi v tom bohuzial neslo zinstalovat ani firefox ani openoffice.. Ak chces nieco velmi podobne daj si ubuntu a uzi si gnome a ver mi ze mas minimalne 5krat pouzitelnejsi system.. Ak to chces len vidiet tak si to skus vo vmware :) Tiez som sa neubranil a skusil som to no po case som zistil ze to nie je nic moc.. Je to len pekne.. Pre pripadnych flamerov podotykam ze nehovorim o OSX beziacom na macoch ale o cracknutej a podstatne upravenej verzii pre vmware
    • Re: mac os x 07.05.2006 | 20:09
      ops   Návštevník
      no keby sa tu ozval nejaky hacker
    • Re: mac os x 08.05.2006 | 17:59
      ops   Návštevník
      na Hacker Stikers predavaju Hackintosh = Hacknuty Macintosh: Farba:Cierna alebo Biela. Mas na vyber. Cena:velmi nizka. 3 USD kupit si ho mozes tu
      • Re: Re: mac os x 08.05.2006 | 18:09
        ops   Návštevník
        Aj ked hovoris ze PC a nie Macintosh. Ale staci z niekadial (jak si pisal ze na BITTORENTovych strankach je mac os x) Ja som si este Hackintosh neobjednal ,ale ak staci len Hackintosh, a normalny mac os x. by to bolo good
    • Re: mac os x 09.05.2006 | 00:45
      Avatar tristan FreeBSD  Používateľ
      S jednym z tychto Mac OS X mam skusenost. Islo o Mac OS X 10.4 instalacne DVD(proklamovalo cracknutie SSE3 a malo byt schopne fungovat na kazdom type CPU). Bohuzial, este som sa nedostal jeho instalacii. Avsak zatial jediny typ CPU, s ktorym je vobec schopny nabootovat je Centrino, predpokladam, ze aj P4 by mali byt bezproblemove. Naopak, AMD Athlon (Barton) a Intel Celeron M sa nechytaju.
      • Re: Re: mac os x 10.05.2006 | 21:04
        ops   Návštevník
        ten je zalozeny na GUI grafike
      • Re: Re: mac os x 16.05.2006 | 13:04
        Vlado   Návštevník
        Staci SSE2. Ja osobne mam P4 HT North, Abit IC7-G, chipset 875P, 1G DDRAM, Gforce FX5200 64M AGP, zvuk ac97. Vsetko chodi takmer perfektne. Co sa tyka bootovania rychlejsi ako WIN XP alebo hociktory Linux (BSD). Ci vas procesor je aspon SSE2 zistite pomocou utility CPU-Z 1.33.1 na http://www.cpuid.com/cpuz.php.
    • Re: mac os x 16.05.2006 | 12:47
      Vlado   Návštevník
      Stano, ja osobne mam na mojom PC okrem Win XP aj MAC OS X 10.4.6 - TIGER. Samozrejme je hacknuty, ziaden vmware, instalovany ako akykolvek OS. Mne bezi velmi dobre, aplikacie velmi dobre napr. msoffice 2004, skype, pages, iweb, ako aj tzv. X11 aplikacie openoffice, gimp atd. Momentalne ja osbne mam Nvidiu, kde sa pracuje na akceleracii a 3D (informacie - na oficialnej stranke macvidie - macvidia.starchaser.org). Inak cely projekt popisujuci informacie o potrebnom HW, instalacii MAC OS X na Intel aj AMD - www.osx86project.org.
      • Re: Re: mac os x 19.05.2006 | 16:58
        eat   Návštevník
        hmm ked som bol v Apple centre tak som sa pytal ci je mozne natrepat do apple mini nejake distro linuxu. Predajca mi odpovedal ze to mozne "teoreticky" je. A ja mam otazku je to moc zlozite?? Kupil by som aj G5 keby bola viac cenovo dostupna. Apple mini sa este da. Inac mate stym niekto nejake skusenosti??? Dakujem za odpovede
        • Re: Re: Re: mac os x 19.05.2006 | 17:48
          WlaSaTy   Návštevník
          :Predajca mi odpovedal ze to mozne "teoreticky" je. Tak toho predajcu teoreticky pozdravujem. Ja tam mam teoreticky nainstalovany gentoo linux aj s moznostou spustit MasoX v okne (mac on linux) pomocou virtualneho pocitaca. skusenosti s tym mam, ale s PPC G4. taky model by si si musel specialne objednat. uz sa preslo na intely, skoda ... inac keby si rozmyslal o mini mac aj s upgrade hdd, tak si daj pozor na jeho rychlost. tuto chybu spravil typek od ktoreho som ho kupil (zakladny model s upgrade na 1Gb RAM a 40Gb HDD). vykon HDD ostal ten isty a obcas to ide pomalsie ako by malo.
    • Re: mac os x 19.05.2006 | 19:55
      zero   Návštevník
      Skor by ma zaujimalo ci je nejaka moznost ziskat PPC aj s MB bez toho aby som kupoval Apple/IBM Workstation alebo PPC server - i ked tie su skor klasicke Power5 (PPC je pre desktop upravene Power). Proste ci sa niekde daju zakupit komponenty ako je to bezne v pripade klasickych PC (intel/amd based...) a vyskladat si vlastne PC s PPC.