postgresql-server

Sekcia: Ostatné 09.05.2006 | 18:22
Avatar csantibo PCLINUXOS  Používateľ
Potrebujem k pre beh jedneho programu postgresql-server . stahol som si rpm balik pre moje distro (suse 10) nejde mi vsak nainstalovat. yast mi vypise ze balik nebol na mediu najdeny. Neviete s tym niekto poradit? diki
    • Re: postgresql-server 07.05.2006 | 22:44
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Toto mi tiež niekedy písavalo. Skús to z konzoli. rpm -Uhv balik.rpm
      • Re: Re: postgresql-server 07.05.2006 | 23:08
        csantibo   Návštevník
        z konzoly mi to vypise toto chyba: Failed dependencies: postgresql = 8.1.2 is needed by postgresql-server-8.1.2-0.1 postgresql is needed by postgresql-server-8.1.2-0.1
        • Re: Re: Re: postgresql-server 07.05.2006 | 23:18
          csantibo   Návštevník
          Podarilo sa mi to nahodit zo zdrojaka ale ako to vlastne spustim. V manuali toho programu pre ktory ten postgresql-server potrebujem sa pise ze ho spustim takto:/etc/init.d/postgresql start. To mi vsak vypise ze taky subor neexistuje .
        • Re: Re: Re: postgresql-server 09.05.2006 | 18:22
          User   Návštevník
          cudujem sa, ze si si nestiahol program ako rpm. Mal si si ho stiahnut z rpm.pbone.net, kde su popisane i zavislosti - baliky, ktore potrebuje k svojmu behu. jednoducho by si si pozrel chybajuce zavislosti a stiehol si ich. urcite by to fungovalo bezproblemov,,, mozno si to ani nenainstaloval spravne
    • Re: postgresql-server 08.05.2006 | 12:40
      User   Návštevník
      pre aku aplikaciu to vlastne potrebujes? mas skusenosti s nejakou databazou? napr. v mysql je potrebne pred pracou s databazou mat spusteny mysql demon (mysqld).
      • Re: Re: postgresql-server 08.05.2006 | 20:15
        csantibo   Návštevník
        potrebujem to pre uctovnicky program. Program sa mi spusti ale vypise ze nemam nainstalovany posgresql server alebo ze nebezi. Nainstalovany ho uz mam ale neviem ho spustit. diky za kazdu radu
    • Re: postgresql-server 08.05.2006 | 21:32
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ak si kompiloval tak to muselo byt takto: $ ./configure $ make $ su Password: heslo-pre-roota # make install Potom by uz mal existovat /etc/rc.d/init.d/... ale ak nie tak sa pozri do src a najdi tam execko. (napr. pgserver), do prikazovej riadky napis: # man pgserver alebo # man postgres alebo si prestuduj dokumentaciu. http://www.postgresql.org/ dvh
      • Re: Re: postgresql-server 09.05.2006 | 12:52
        csantibo   Návštevník
        skoda ze ta dokumentacia ma 630 stranok