Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne ci co ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.05.2006 | 21:12
Worky   Návštevník
Pokusam sa us o 4:00 AM kompilovat jadro v gentoo ale mozem povedat ze to vobec nejde. Je jdeno ci som to kompiloval rucne alebo genkernelom vysledok je rovnaky. Skusal som gentoo-sources a vanilla-source ani jedno nejde. Vie niekto ako rozbehnut toto jadro ? Zacne mi pisat chyby s niejakimi subormy pri kompilacii a este chyby s jadrom.
    • Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne ci c 10.05.2006 | 10:35
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Väčšina kompilácií končí u používatelov z mojich skúseností chybou KERNEL PANIC unable to mount root fs... takže ako prvé si dovolím povedať aby ste skontrolovali či ste si v časti Filesystems označily podporu fs ako zakompilovanú v jadre a nie ako modul. Vyhnete sa tým problémom. I keď i ako modul je to možné ale pri nedokončení práce s kompilovaním je chyba ta istá. treba initramfs.. Takže zakompilujte si to do jadra. Na vaše ostatné otázky reagovať nebudem, kedže chyby resp. ich výpisy neponúkate čo je dosť dôležité pre analýzu problémov. takže prosím budte konkrétny.
    • Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne ci c 10.05.2006 | 10:37
      jancici   Návštevník
      doporucujem sa sustredit na gentoo-sources stabilnu verziu pastni sem vysledok tohoto prikazu emerge -pv gentoo-sources aky mas stroj? x86 alebo x86-64? pastni sem vysledok prikazov lspci ls -la /usr/src a dobre by bolo keby si niekde dal subor /usr/src/linux/.config
      • Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne 10.05.2006 | 10:45
        Worky   Návštevník
        mam x86_64 vecinov mi pise toto: /var/tmp/genkernel/11092.26365.31566.27159/klibc-build/lib/klibc/include.h:101:warning: no previous prototie for ´isxdigt" hned ti skopcim to co chces
        • Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemo 10.05.2006 | 15:06
          m0d0r   Návštevník
          to je warning nie error ;DDD
          • Re: Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us 10.05.2006 | 22:30
            worky   Návštevník
            To je error ako sfina vobec mi nenabutuje kernel.
      • Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne 10.05.2006 | 10:48
        worky   Návštevník
        napisalo mi [ebuild N ] sys-kernel/gentoo-dources-2.6.15-r7 -build -doc -symlink (-ultra1) 0Kb
    • Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne ci c 10.05.2006 | 14:34
      worky   Návštevník
      Vyriesene serem na gentoo. Us mam ini linux a je ovela lepsi ako gentoo.
      • Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne 10.05.2006 | 15:07
        m0d0r   Návštevník
        To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi, co mají mozek větší než angrešt.
        • Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemo 10.05.2006 | 22:35
          worky   Návštevník
          Tupec neviem ako by si reagoval keby si sa pokusal 10 hodin sprovoznit kernel a tem by ti nesiel. Takze som bol dost podrazdeny a opravnene.
      • Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne 10.05.2006 | 17:01
        Avatar nardew debian  Používateľ
        ako vies ze je lepsi ako gentoo, ked si gentoo vlastne ani nevyskusal? ale to len tak pomimo....
        • Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemo 10.05.2006 | 19:40
          Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
          tak tak ale o gentoo sa treba starat nie len nainstalovat a vsetko pojde. kernely velkych distribucii maju do seba zakopane vlastnosti aby sli skoro na kazdej hw konfiguracii, preto sa na zaciatku zda ze "tam to ide a v gentoo nie" ja som pri kopani jadra v zivote error nedostal a ked nahodou pri boote hodil kernel panic tak to bolo vecsinou prave kvoli vyssie zmienenemu pozabudnutiu zakopat pouzivany filesystem ;}
        • Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemo 10.05.2006 | 22:36
          worky   Návštevník
          Gentoo som skusal aj instaloval 35 x starsie verzie gentaa mi nerobili problemi ako 2006.0.
      • Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemozne 10.05.2006 | 20:13
        jancici   Návštevník
        vidis, clovek ti chce pomoct a ty sisa nato vysral :-( som zvedavi ked budes najblizsie riesit iny problem, asi si nainstalujes zase nejaky "lepsi" linux a kde to pojde. ja osobne radsej problem vyrisim ako instalovat iny linux.
        • Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us nemo 10.05.2006 | 22:40
          worky   Návštevník
          Som dacni tim co mi chcu pomoct ;) Nakoniec som tam dal nitro kernel podla nabodu od Toms ale nebolo to prave ruzove problemi s rospoznavanim hw ma dost silne polovica veci mi nejde. Tak som to dal prec a instalnul nieco ine.
          • Re: Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je us 11.05.2006 | 15:40
            Tomáš Hanzel   Návštevník
            Priateľu veľa štastia s novým distrom. ps: Handbook na Gentoo je na ich officiálnej stránke. ps:2. Aký bol tvoj problém a popis chyby? Stále som tu nič nenašiel...asi som blbý... ps3: Ak ti človek chce pomôcť a ty neudáš popis chyby a dokumentáciu...hmm tak sa na teba každý vysere,m lebo odpoved nejde mi skompilovať jadro je na nič. ked neuvedieš chybu a error hlášky. ps4: Aké je to tvoje lepšie ditro ako Gentoo? Len tak že ako dlho vydržíš bez kompilácie jadra... ps:5 manuály na kompilovanie jadra sú všade na nete i v slovenskom jazyku, ale väčšinou ti nič a nik nebude radiť ako na to krok za krokom...to je vec hdw a nie Gentoo-a..
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gentoo je 11.05.2006 | 22:07
              worky   Návštevník
              Toto je ta chyba: var/tmp/genkernel/11092.26365.31566.27159/klibc-build/lib/klibc/include.h:101:warning: no previous prototie for ´isxdigt" PS2: Moste mi tvrdit ze to je varovanie ale ked mi napisalo : toto tak som to potom ignoroval jadro nenanutovalo jedine grub isiel. PS3: Chybu som udal PS4: :D Widnows ale nie robim si prdel. Hodim som Vidalinux a napisal emerge word po 24 hodinach mam gentoo :D co ide. PS5: Su ale tie manuali su funkcne co sa neda povedat o kompilacii jadra v gentoo.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v gento 12.05.2006 | 10:38
                Tomáš Hanzel   Návštevník
                warning je varovanie a nie chyba. Aká je chyba? takže nie chyba ale tebe nenabootoval kernel? a dal si podporu fs do jadra? Nie? a čo initramfs? initrd.gz....... booting kernel..... hmm? a manual nakompiláciu jadra v gentoo nieje v handbooku? a čo namiesto emerge genkernel atď ist na cestu /usr/src/linux2.6.x a make menuconfig? a nemusíš emergovať jadro s plnou podporou všeho možného....
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kompilacia kernelu v g 13.05.2006 | 21:12
                  Worky   Návštevník
                  Robil som to aj rucne aj pomocov genkernel ani jedno stoho neslo.