videoprojektor a linux

Sekcia: Ostatné 12.05.2006 | 12:35
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
potrebujem urobit prezentaciu cez projektor, no mam taky problem, ze ked pustim hocake video, tak cez projektor mi ho neprehra. Napr. na notebooku bezi, no na obraze co vysiela projektor je namiesto videa iba cierna obrazovka, pricom vsetko ostatne je zobrazene korektne. Projektor je Benq, mam nainstalovane ovladace ati na grafike. dakujem za vase postrehy
    • Re: videoprojektor a linux 11.05.2006 | 11:04
      luzr   Návštevník
      Zapoj si projektor zapni ho a az potom zapni pocitac
      • Re: Re: videoprojektor a linux 11.05.2006 | 12:19
        petulik   Návštevník
        myslis ze som to aj takto neskusal...?
        • Re: Re: Re: videoprojektor a linux 11.05.2006 | 14:18
          luzr   Návštevník
          A nezoplo ho ani pokial este nebootoval system? konkretne post screen kde ti vypisuje objem ram procesor a spol.
          • Re: Re: Re: Re: videoprojektor a linux 11.05.2006 | 16:05
            petulik   Návštevník
            ale asi sme sa nepochopili.. ono to ide, aj post screen, aj plochu, aj prezentaciu zobrazuje v poriadku. ale ak zapnem nejake video, napr. v kaffeine, ale mplayeri, tak na projektore to vyzera vsetko ok az na to, ze namiesto videa je len cierne okno. teda napr. ked video prepnem na fulscreen, obraz z projektora je kompletne cierny.
            • Re: Re: Re: Re: Re: videoprojektor a linux 11.05.2006 | 19:15
              WlaSaTy   Návštevník
              toto zvykli robit niektore verzie akcelerovanych ovladacov na grafiku. teda ze filmy a 3d sa nezobrazovali na sekundarnom monitore. aky pouzivas video vystup (svideo/cynch/vga/dvi)? aky mas ovladac (aj verziu) na grafiku? ako mas skonfigurovany grafcky vystup (xinerama/dual layout/...)?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: videoprojektor a linux 11.05.2006 | 21:44
                Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
                1. video vystup je VGA 2. ovldac je ATI's Proprietary Linux driver version 8.23.7 3. netusim. kde to zistim? v x.orgu je len par riadkov o server layoute
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: videoprojektor a linux 12.05.2006 | 00:21
                  luzr   Návštevník
                  Jaky mas engine na prehravanie videa? gstreamer ci xinelib ci nieco ine
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: videoprojektor a l 12.05.2006 | 00:27
                    petulik   Návštevník
                    xine
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: videoprojektor 12.05.2006 | 10:56
                      luzr   Návštevník
                      Tak to mi bez problemu ficalo. Takze asi neporadim. Skusil by som tie ovladace v najhorsom priamo vesu.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: videoproje 12.05.2006 | 12:35
                        petulik   Návštevník
                        hej ale s vesou mi uz nepojde na booku nativne rozlisenie 1280x800. sice, za pokus to stoji...