Problém s DaNiX-om

Sekcia: Ostatné 11.05.2006 | 16:11
Linuss   Návštevník
Dozvedel som sa o Live CD Danix iba nedávno, a hneď po prvom vyskúšaní si ma získal. Ibaže ho samozrejme môžem spúšťať iba z CD mechaniky a to je veľmi otravné, navyše ak potrebujem s mechanikou pracovať. Pre inštaláciu na HDD Danix vyžaduje aspoň 2 GB miesta + swap súbor, ale môj HDD má iba okolo 1.5 GB ( CPU 233MHz, RAM 64MB+32MB). Keď som vyskúšal skopírovať celé Danix Live CD na disk, a skúsil ho nabootovať z HDD, tak sa vyskytla chyba pri bootovaní. Nemám USB porty, a moja 7-ročná CD mechanika je už veľmi "nemotorná". Teda, nedá sa nejakým spôsobom dosiahnuť bootovanie Live CD Danixu z HDD ( -kôli (dúfam) rýchlejšej práci, pohodliu, a mojej TUPEJ mechanike ;o) ,a ak nie, našla by sa pre môj starý šunkáč nejaká inštalovateľná distribúcia (alebo nejaká jej staršia verzia) programovým vybavením porovnateľná s Danixom (pozor hlavne aby nemala zložitú inštaláciu a obsluhu - som viac-menej začiatočník) ? Ak áno,prosím Vás link o na jej stiahnutie. P.S.:Mimochodom, vývoj DaNiX-u sa zastavil, alebo čo? Posledná verzia je z r. 2004. Ozrejmí mi niekto túto situáciu? Za akékoľvek odpovede na moje otázky a pomoc vopred veľmi ďakujem. GNU\GPL ruleeezzzz!!!
    • Re: Problém s DaNiX-om 11.05.2006 | 16:11
      Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
      skopiruj cd na hdd, (pokial mas NTFS, nepojde ti to), a nabootuj sa z cd. Po inicializovani (par sekund po tom co sa ti v lavom hornom rohu objavi tucniak:) ), vyber cd z mechaniky, a zavadzanie bude pokracovat z hdd. Ak nie, aku chybu ti vypise?? Dokonca si mozes ulozit na disk svoje nastavenia(jeden subor na disku navyse), aby sa ti po opätovnom nabootovani nastavenia nestratili.