Kernel nejde

Sekcia: Konfigurácia 18.05.2006 | 22:08
hafik   Návštevník
Prekompioloval som (slackware10.2) kernel 2.6 (make bzlilo modules_install). Prekopiroval som vsetko potrebne do /boot/linux-2.6.16.14. V lilo som upravil riadok na image="/boot/linux-2.6.16.14/bzImage, spustil lilo. ------------- Pri pokuse o nabehnutie noveho jadra sa zobrazil text:"UDF-FS: No partition found (1)" a "Kernel panic- Not syncing: VFS: unable to mount root fs on unknown-block(3,3) ------------ Po skusani o napravu a precitani mnozstva clankov o kompilacii jadra sa obraciam sem. Dakujem.
    • Re: Kernel nejde 12.05.2006 | 01:29
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      v konfiguracii kernelu si daj zahrnut driver tvojho filesystemu priamo do kernelu, nie modul!
    • Re: Kernel nejde 12.05.2006 | 12:22
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      odpoved je jednoducha, ak si postupoval podla instalatora a ako filesystem si pouzil reiserFS, musis prihodit driver pre reiserFS budto do initrd, alebo priamo do jadra, pretoze kernel test2.6, ktory sa so slackware dodava ma zrejme defaultny .configure, kde je reiserfs kompilovany ako modul.
      • Re: Re: Kernel nejde 12.05.2006 | 12:55
        hafik   Návštevník
        Obydvom dakujem. Vecer to vyskusam.(Momentalne nemam pristup k mojmu PC).
        • Re: Re: Re: Kernel nejde 14.05.2006 | 04:06
          hafik   Návštevník
          Pre pripad ze by mal niekdo podobny problem napisem podrobne riesenie mojho problemu: 1) Spustit linuz z LiveCd. 2) mkdir /mnt/hda3 --vytvorenie adresara 3) mount /dev/hda3 /mnt/hda3 --pripojenie oddielu s linuxom 4) chroot /mnt/hda3 --umozni pracovat s linuxom na hda3 5) cd /usr/src/linux-2.6.16.14 --adresar s kernel source 6) make menuconfig --zobrazi menu (kategoria filesystem) 7) mane bzlilo modules_install --skompilovanie kernelu 8) exit --odchod z chroot 9) reboot --restart (hotovo)
          • Re: Re: Re: Re: Kernel nejde 14.05.2006 | 04:08
            hafik   Návštevník
            V sedmicne ma byt make (pomylil som sa) a nia mane.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kernel nejde 14.05.2006 | 10:29
              Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
              este ti mozem dat taku radu, ze si prestuduj man lilo a man lilo.conf. LILO ti umoznuje mat sucasne viacero kernelov, ktorymi startujes system, takze si mozes skompilovat novy kernel, pricom si ho do menu LILA pridas a keby nahodou nesiel, tak nastartujes cez stary kernel a ten novy prekompilujes znova.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel nejde 14.05.2006 | 12:20
                hafik   Návštevník
                Lilo mam prestudovany ale zda sa mi zbytocne mat v lile viac jadier. Vpripade potreby mam stare jadro odlozene a lilo prepisat nieje problem.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel nejde 14.05.2006 | 14:28
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  aky problem sposobuje zaznam v lile o viacerych jadrach? urcite je mensi problem mat to tam, nez prepisovat potom
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel nejde 15.05.2006 | 23:09
                    hafik   Návštevník
                    Zda sa mi to zbytocne. Z najvecsou pravdepodobnostou to stare jadro nebudem potrebovat. A keby nahodou aj ano tak mam stale moznost.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel nejde 15.05.2006 | 23:57
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      :)) ja mam 2 gruby + XOSL spolu 3 jadra. jedno z toho mam nadvakrat pre obycajny init a pre initng. a nerobi mi to ziadne problemy :)
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel nej 16.05.2006 | 18:25
                        hafik   Návštevník
                        Neviem ako ty ale ja by som to stare jadro nevyuzil.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kernel 16.05.2006 | 22:21
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ja ano, napriklad ked si clovek omylom vyhodi z jadra nejaku dolezitu vec tak mu to stare jadro usetri kopu starosti.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ke 18.05.2006 | 22:08
                            hafik   Návštevník
                            Ja to riesim linuxom na druhej patricii.