dual boot

Sekcia: Ostatné 15.05.2006 | 19:37
benn   Návštevník
Zdravím chcel bi som sa spítať kolký z vás používajú na svojom pc čisto iba linux alebo majťe s ním nainštalovaní aj iný os.
    • Re: dual boot 14.05.2006 | 22:45
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      no, momentalne mam 2x linux + wintendo
      Debian. apt-get into it…
    • Re: dual boot 14.05.2006 | 22:50
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      momentalne (uz cca 2,5roka) vyhradne linux + asi dalsich 15 OS (BSD, Solaris, Win vo VmWare na testovanie).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:13
        User   Návštevník
        Dobry den, pouzivate viac operacnych systemov na 1 PC. Mohli by ste mi dat vediet, ktory zavadzac je lepsie pouzit? (LILO or GRUB). Alebo pouzivate na bootovanie disketu? Ja pouzivam LILO, mam OpenSUSE a Win. Raz som sa pokusal instalovat dalsi system a nevedel som sa vymotat z konfiguracie LILO, kde je to potrebne doplnit do config file. Niekde som sa docital, ze GRUB ma s tymto menej problemov. Takze otazka znie: Ako nakonfigurovat LILO pre viac operacnych systemov ??? (more more linuxs :) Dakujem
        • Re: Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:16
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          s lilom ti neporadim, pouzivam grub. myslim si, ze je to lepsi loader. ale vselico sa da robit aj s lilom...
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:20
            User   Návštevník
            Tak skusim GRUB aj ja, asi je v tomto lepsi... A dalsia vec: je lepsie kazdu pri instalacii kazdej dalsej distribucie instalovat GRUB takpovedia nanovo (sam si nadetekuje ostatne OS) alebo nepovolit zapis do MBR a nakonfigurovat GRUB samostante.
            • Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:27
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              no, mne by to bolo jedno :) prekonfigurovat ho je otazka sekund. ale obycajne instalatory automaticky detekuju a len pridavaju svoju konfiguraciu.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:39
                User   Návštevník
                Myslim ale, ze s lilom je to zbytocne zlozite, pretoze tam musis zadavat cestu ku kernelu (neviem presne tusim vmlinuz ci co - nevyznam sa v tom). Napr. v Mandrive ked preinstalujes jadro (urpmi) musis manualne zmenit konfig lilo ale grub si s tym poradi hned.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:42
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  aj v grube musis zadat cestu ku kernelu :)) alebo nechapem? :)
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:52
                    User   Návštevník
                    Pomylil som si to s lilo -v. No len neviem ako to ma vyzerat, ma ten path kazda distribucia rovnaky? A ako zistim ked verziu kernelu distribucie, ked ju vlastne nenabootujem a nespustim? moj omyl kernel update... asi som nieco dovrzal, mi to stale padalo.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 15.05.2006 | 00:02
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      tak napriklad z konzoly grubu mozes nastavit root particiu a vypisat si obsah adresara /boot. v nazve kernelu je aj verzia. potom mozes ten kernel vybrat, ze sa bude bootovat. mozes nastavit initrd (ramdisk) rovnakym sposobom a prikazom boot to nastartovat
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 15.05.2006 | 18:20
                        User   Návštevník
                        Tak toto som myslel, ze je ten problem u lila, lilo je vlastne vtesnane iba na jeden (prvy) sektor na hdd - MBR... grub , ako som sa docital ma pristup k info na disku OK, dakujem ... budem skusat
      • Re: Re: dual boot 14.05.2006 | 23:14
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        mas moznost porovnat 5.5 s 3.1? zlepsilo sa to nejak :) bolo to dost na [censored]
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: dual boot 15.05.2006 | 00:25
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          sa to tak stratilo. myslim vmware
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: dual boot 15.05.2006 | 18:08
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          neviem, 3.1 som mal velmi davno (ani neviem, ci je 64bit verzia), ale 5.5 ma vela dobrych veci, ako podora viac CPU, 64bit, podpora Ubuntu :).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: dual boot 15.05.2006 | 19:33
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            myslel som skor to, ze ci je stabilny :) a na virtualnu masinu teda linux nepotrebujem :)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 15.05.2006 | 19:36
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              hej, este mi to nepadlo, ja to pouzivam na simulaciu sieti\testovanie softu na roznych distrach (chytanie BUGov a tak:)).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: dual boot 15.05.2006 | 19:37
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              hej, este mi to nepadlo, ja to pouzivam na simulaciu sieti\testovanie softu na roznych distrach (chytanie BUGov a tak:)).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: dual boot 15.05.2006 | 11:38
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      priam dualboot by som to nenazval :) mam slackware 10.2 s cca 10timi roznymi kernelmi :) a na notebooku asi 3 dni strasili windows XP, ale potom som ich vzdal. vsade pouzivam ako bootmanager LILO obsiahnute v slackware 10.2