disketa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.08.2006 | 15:13
Avatar macbeth Ubuntu 5.10  Používateľ
Dobry den, pouzivam Ubuntu 5.10, a mam nasledovny problem, vzdy ked sa snazim stiahnut nieco z nejakej diskety , tak mi to pise ze s neda pripojit a vypis pod nim je takyto Warning: device /dev/fd0 is already handled by /etc/fstab, supplied label is ignored mount: I could not determine the filesystem type, and none was specified Error: could not execute pmount ako sa to da dat dohromady, za postrehy dakujem
    • Re: disketa 15.05.2006 | 23:57
      ---   Návštevník
      ako ju pripajas? co je v fstab-e?
    • Re: disketa 16.05.2006 | 00:02
      hafik   Návštevník
      Skus mount /dev/fd0 /mnt/floppy
      • Re: Re: disketa 16.05.2006 | 00:12
        Avatar macbeth Ubuntu 5.10  Používateľ
        takze prikaz fstab nepozna, askusal som ju pripajat aj tak a nesla stale
        • Re: Re: Re: disketa 16.05.2006 | 00:21
          Avatar macbeth Ubuntu 5.10  Používateľ
          Teraz sa mi podarilo nacitat jednu disketu a vypisalo to ze umount: only root can unmount /dev/fd0 from /media/floppy0
          • Re: Re: Re: Re: disketa 16.05.2006 | 00:57
            ---   Návštevník
            asi najjednoduchsie bude ked: stlac Alt+F2 a zadaj tam prikaz mount /media/floppy fstab nie je prikaz ale subor (/etc/fstab), v ktorom su informacie o bodoch a sposobe pripojenia diskov ,diskety..., ak si v fstab-e nic nemenil malo by to ist. Odpojis disketu podobne len das prikaz umount /media/floppy
            • Re: Re: Re: Re: Re: disketa 28.08.2006 | 14:46
              vlado   Návštevník
              Čo ako sa snažím,tak súbor /etc/fstab sa mi nájsť nedarí.Mám ubuntu 6.06 a ešte sa s ním len zoznamujem...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: disketa 28.08.2006 | 15:13
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                subor /etc/fstab je v /etc :) cat /etc/fstab a mozes si ho pozriet
                Debian. apt-get into it…