jazyk c a zaciatky

Sekcia: Programovanie 18.05.2006 | 09:46
Avatar macbeth Ubuntu 5.10  Používateľ
Dobry den, v skole nas ucia programovat v pascale, ja sa chcem sam naucit programovat v C-ecku, mozete mi poradit, nejaky dobry soft, kde by to bolo pre mna ako zaciatocnika vhodne zacat??? pouzivam Ubuntu 5.10 vopred dakujem
    • Re: jazyk c a zaciatky 16.05.2006 | 18:22
      skywaker   Návštevník
      skus si zohnat nejaku dobru knihu pre zaciatocnikov ... a potom mozno je to len moj subjektivny pohlad ale na programovanie by som pouzil ine distro napr. slackware ... najlepsie bude ak sa naucis robit jednoduchy program hello world a k tomu ako funguje makefile a pridavat don nove veci, vsetko ale pomaly lebo len tak sa naucis co najviac. a ako vyvojove rozhranie Midnight Commander, >>mc<< a v nom editujes subor ked stlacis F4 .... alebo vim
      • Re: Re: jazyk c a zaciatky 16.05.2006 | 18:24
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: jazyk c a zaciatky 18.05.2006 | 01:22
          Avatar svacko gentoo,hp-ux  Používateľ
          ako ucebnicu klasickeho C odporucam vyhradne "Ucebnice jazyka C" od Pavla Herouta (vydane v nakl. Kopp). Podla mna je to skvela kniha, pisana jednoduchym stylom, dajuca ti vsetko, co inde nenajdes :) s.
    • Re: jazyk c a zaciatky 16.05.2006 | 18:35
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      >>mozno je to len moj subjektivny pohlad ale na programovanie by som pouzil ine distro napr. slackware ... << presne tak. len subjektivny pohlad. je to totiz uplne jedno. vyssie spominanu "ucebnicu" schvalujem. vyzera to dobre. ale skonci pri dieloch o C++. mozno je to len subjektivny pohlad, ale C++ je vacsinou na hovno :)) t.j. teoreticke vyhody sa v praxi len v specifickych pripadoch daju uplatnit (a autor si toho musi byt vedomy) schvalujem aj Midnight Commander s mcedit :) je to jednoduchy editor so zvyraznovanim syntaxe aj pre C, aj pre Makefile. a da sa jednoducho prepinat cez Ctrl+O do konzoly. urcite je pre teba najvyhodnejsi.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: jazyk c a zaciatky 16.05.2006 | 23:57
        skywaker   Návštevník
        mne velmi pomohla knizka od Kerghnana a Richieho Programovanie v C (asi som skomolil trochu mena autorov), co je podstatne je naucit sa dobre rozdiel medzi pascalom a C hlavne smerniky lebo ak toto nepochopis tak ti to bude robit velke problemy .... (C som sa ucil pred 4rokmi a vystacim si s nim dodnes aj ked C++ vobec nie je zle ako hovorite... ale vela veci sa da urobit v C a jednoduchsie)
        • Re: Re: Re: jazyk c a zaciatky 17.05.2006 | 00:38
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ta knizka je super. viem aj poskytnut v textovej podobe. ale treba podotknut, ze je pre programatora, oboznamuje ho s jazykom. neuci programovat. ale dalo by sa z nej kadeco pochopit. >> vobec nie je zle ako hovorite... ale vela veci sa da urobit v C a jednoduchsie << ano, ovela jednoduchsie. ako som napisal, je vhodnejsie len v niekolkych specifickych pripadoch. a navyse je to akasi nadstavba C, co mu ako objektovemu jazyku neprospieva.
          Debian. apt-get into it…
    • Re: jazyk c a zaciatky 17.05.2006 | 00:11
      macbeth   Návštevník
      HALOOOOOOOOOO ludia vy ste ma nepochopili, ja uz knihu mam ale ja hladam program s grafickym rozhranim ale uz ho mam takze dik nainstaloval som si ANJUTA
      • Re: Re: jazyk c a zaciatky 17.05.2006 | 00:40
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        rob ako myslis. (este je naviazany na windowsy :)))
        Debian. apt-get into it…
    • Re: jazyk c a zaciatky 17.05.2006 | 01:03
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      kompilator c je gcc: # gcc -o hello hello.c # ./hello
      • Re: Re: jazyk c a zaciatky 17.05.2006 | 01:07
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        no, dobre ze si to sem dal. ale keby sa bol pozrel na ten linuxsoft, tam je to tiez :)
        Debian. apt-get into it…
    • Re: jazyk c a zaciatky 18.05.2006 | 09:46
      Avatar boro Ubuntu  Používateľ
      skus eclipse s pluginom pre c/c++