2.6 kernel a dev subory

Sekcia: Konfigurácia 19.05.2006 | 23:44
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Mohli by ste mi niekto v skratke vysvetlit co robi 2.6.x kernel s dev subormi? Pouzivam niekolko kernelov (2.4.x, 2.6.9, 2.6.11) a kazdy sa pri boote chova trochu inak. Napr. 2.6.11 mi maze /dev/mouse a potom gpm place, ma to zrejme co docinenia s udev ale fakt som v tomto mimo. Napr. ten 2.6.9 (sam som ho kompiloval takze tab bude plno inych haluzi) mi robi to ze pre /dev/ptmx a /dev/null nastavuje blbe permission takze v rc2.d skripte to tam chmod-om spat nastavujem co asi nieje to prave idealne... dvh
    • Re: 2.6 kernel a dev subory 17.05.2006 | 19:28
      WlaSaTy   Návštevník
      jadro systemu robi s dev subormi vzdy takmer to iste. rozdiel je ak ma clovek staticky dev, devfs alebo sysfs. dost casto sa o permissions stara coldplug/hotplug. otazka je preco pouzivas 2.6 jadra ktore su stare rok a pol (2.6.9) a rok (2.6.11). ohladom jadra 2.4.x sa nevyjadrujem, posledne (.33) je stare len 3/4 roka.
      • Re: Re: 2.6 kernel a dev subory 19.05.2006 | 20:47
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Tak inak. Co a kde mam nastavit aby to fungovalo? dvh
        • Re: Re: Re: 2.6 kernel a dev subory 19.05.2006 | 22:35
          WlaSaTy   Návštevník
          co? /dev/null ma od prirody pravo citania a zapisu pre vsetkych. gpm si nastav aby nepouzival symbolicky link ale skutocne zariadenie. inac mas nejaky dovod pouzivat tak stare jadra a roznych verzii?
          • Re: Re: Re: Re: 2.6 kernel a dev subory 19.05.2006 | 22:48
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            /dev/null ma od prirody pravo citania a zapisu pre vsetkych. Jasne, ma 666, 10x skontrolujem, stale ma 666, spravim reboot a zrazu ma 600. Pri prihlaseni bash hlasi ze nemoze zapisovat do /dev/null. Ojekabatil som to tak ze rc.sysinit dam chmod 666 /dev/null. Zatial to ide (2.4.7 aj 2.6.9) ale ten 2.6.11 z FC4 sa uz chova totalne inak. Proste mam tam /dev/mouse alebo /dev/psaux a po reboote tam nieje. Inak nasiel som nejaky clanok "How to set up udev on 2.6 kernel" takze asi predsa len budem musiet mrknut do dokumentacie... inac mas nejaky dovod pouzivat tak stare jadra a roznych verzii? Okrem lenivosti je to FBUI (Frame Buffer User Interface) ktory sa snazim rozbehat, a ta 2.4.7 je z RedHat 7.2 ktory doteraz pouzivam ako moj hlavny pracovny Linux ku svojej najvacsej spokojnosti. Co sa tyka roznych verzii kernelu, som odkazany na skompilovane kerneli lebo vlastnorucna kompilacia kernelu je o tom ze: "Aha, este som zabudol toto zapnut", a potom este toto, a tamto, a ked mi moje P133 kompiluje kernel 2 hodiny tak by som pri tom asi porodil. Aj tak mam momentalne viac problemov s nastavovackami (vid. vyssie), nemusim do toho miesat este kompilaciu kernelu.. dvh
            • Re: Re: Re: Re: Re: 2.6 kernel a dev subory 19.05.2006 | 22:48
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              ..sorrac, zabudol som jedno /i
            • Re: Re: Re: Re: Re: 2.6 kernel a dev subory 19.05.2006 | 23:44
              WlaSaTy   Návštevník
              to je fajn, ale RH 7.2 nemalo moc dobru podporu pre udev a ani 2.6. spominam si ze kym som tam rozbehal 26ku jadro, tak som musel tahat balikov, ze mi z toho redhat neostal. a tie hovadiny co menili konfiguraciu mal na starosti kudzu. ja som vtedy pouzival dve mysi, nechci vediet co to skonfigurovalo.