starsie distro

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2006 | 23:17
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Ahojte! Vedeli by ste mi poradit starsie distro, ktore by mi slusne islo na PC 199MMX, 128MB? Teraz mam Knoppix 3.6 a ide mi slusne (v ramci moznosti). Nejde mi vsak poriadne apt-get<-code> hoci som editoval sources.list nastavil mirror urobil update a upgrade. Ked dam nieco instalovat cez apt-get biju sa mi baliky. Nie som v Linuxe velmi zrucny a tak to neviem opravit. Vo forach mi napisali, ze je to zlozitejsie, nech prejdem na ine distro. Napr.Mandrivu. Stiahol som si Live CD Mandrivy, Kubuntu, ale na moj komp je to velmi pomale. Potrebujem nieco s dobrym balickovacim systemom, graf.prostredim a primeranou rychlostou nainstalovat na HDD. Moze byt aj starsie. Je Debian dobrou volbou? Ak ano v akej verzii? Dakujem za pomoc.
    • Re: starsie distro 18.05.2006 | 23:23
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      podla dobrych ohlasov na ubuntu by som povedal, ze xubuntu
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 01:40
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Vdaka, vyzera to dobre a je to na stare masiny. Aky to ma balickovaci system? Apt-get?
        • Re: Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 01:55
          123   Návštevník
          este by si mohol uvazovat o Ebuntu, Ubuntu Lite, http://en.wikipedia.org/wiki/Xubuntu
    • Re: starsie distro 19.05.2006 | 00:38
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      Damn Small Linux: http://www.damnsmalllinux.org/ na 233MHz s 64 MB RAM to fachcalo relativne dobre a da sa to celkom dobre tuningovat
      • Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 01:47
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Podla screenshotov sa mi ani nechce verit, ze nieco tak male moze byt aj tak pekne. Len aby to rozpoznalo vsetok hardver. Ma to balickovaci system? Na stranke som to nejako nenasiel. Je to zalozene na Debiane tak by to malo mat apt-get. Nie?
        • Re: Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 01:58
          ---   Návštevník
          http://www.distrowatch.cz/table.php?distribution=damnsmall
        • Re: Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 15:34
          Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
          DSL pouziva nejaky svoj balickovaci system zrejme odvodeny od aptitude, ale asi nebude plne kompatibilny, lebo DSL vie aj take, ze instalacka sa cez komprimovany filesystem namontuje a pouziva, takze tak... ono je to vhodne najma na stare kompy, v jednom netklube sme to nasadili na IBMkovske 233 MHz masiny a tam chodilo vsetko pocnuc zvukom, cez siet az po graficke karty
    • Re: starsie distro 19.05.2006 | 00:47
      WlaSaTy   Návštevník
      :199MMX len doplnim: pri tak pomalom stroji si je treba vyslovene dat pozor na podporu DMA pri radici diskov. narast vykonu je uzasny. mal som to pri 266 (cyrix) a 233 (amd), neuveritelne.
      • Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 01:50
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Super, kde sa to nastavi? Ja viem, este nemam vybrate distro :)
        • Re: Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 10:52
          skywaker   Návštevník
          Co tak skusit nainstalovat starsi RedHat 9 (shrike) mal by ist dobre
        • Re: Re: Re: starsie distro 19.05.2006 | 17:43
          WlaSaTy   Návštevník
          nastavenie DMA pre disky sa deje prikazom hdparm. ale treba si dat pozor na to ci mas podporeny chipset (vecsinou byva) a ci mas aj povolene zodpovedajuce ovladace. mozno to bude chciet prelozit kernel, ale aspon sa nieco nove naucime. no nie?
    • Re: starsie distro 19.05.2006 | 18:02
      Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
      ak nemas velke naroky na mnozstvo balickov a postacia ti zakladne (teda je ich dost), tak skos napr. zenwalk.predvolene pouziva xfce a je perferktne rychly, zalozeny na slackware, preto sa daju pouzit aj balicky pre slack, ale nieje to uplne najlepsie riesenie, nad originalny repozitar nieje nic :)
      • Re: Re: starsie distro 25.05.2006 | 23:17
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Dakujem za rady. Presiel som na Ubuntu, ale stiahol som si aj Xubuntu. Gnome mi ide relativne rychlejsie ako KDE. Konecne mi funguje apt-get tak ako ma. Synaptic je tiez super. Vdaka foru mi funguje aj zvukovka a stary monitor. Postahoval som co potrebujem a tesim sa, tesim :)))