boot manager

Sekcia: Konfigurácia 21.05.2006 | 15:37
Avatar jarbet Fedora 5, Mandriva  Používateľ
Dobrz den. Nainstaloval som si nasled. os: sda1 - win xp sda3 - mandriva 06 - lilo do sda3 sda2 - fedora 5 - zavadzac do MBR. Pri instalacii fedory som yzdal v nastaveniach zavadzaca, ktory nasiel iba win, ze dalsi os je na sda3. Lenze teraz ked chcem spustit mandrivu tak nejde.Vypisee chybu hned ako ju dam bootovat. Viete mi poradit ako by som ju spojazdnil bez reinstalu systemov? Dakujem... btw ako napisem zavinac na slov. klavesnici? :)
    • Re: boot manager 21.05.2006 | 13:55
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      "Vypisee chybu hned ako ju dam bootovat." aku chybu? "btw ako napisem zavinac na slov. klavesnici? :)" pravy ALT+v
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: boot manager 21.05.2006 | 14:03
        Avatar jarbet Fedora 5, Mandriva  Používateľ
        Som si aj myslel, ze tu chybu si mam napisat :) Booting Madriva 2006 rootnoverify (hd0,2) chainloader+1 thx for @ ;)
        • Re: Re: Re: boot manager 21.05.2006 | 14:14
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ok, to nie je chyba, len FC ti zle zdetekovalo MDV. Predpokladam, ze z FC mas pristup na diske kde mas Mandrivu. Ak sa tam dostanes, najdes tam adresar boot, a z toho sem daj nazvy vsetkych suborov. (najlahsie v konzole prikaz "ls -la"). njz @ ;)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: boot manager 21.05.2006 | 14:26
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          uff, naco to bootovat este cez lilo, ked to mozes rovno z grubu?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: boot manager 21.05.2006 | 14:41
            Avatar jarbet Fedora 5, Mandriva  Používateľ
            no v mandrive som nemal moznost neinstalovat zavadzac :( a to s tym vypisom suborov nebude take lahke lebo sa mi nedari akosi pripojit particiu kde je mandriva :(( ak mate nejaky napad ako to urobit odznovu, tak napiste radsej to. Nech to mam od zaciatku nanovo nainstalovane poriadne. Cize chcem mat fedoru5, mandrivu 06, win xp. disk je rozdeleny pre kazdy os je 10GB. Skuste napiat v akom poradi nainstalovat systemy a kam dat zavadzace. Dakujem...
            • Re: Re: Re: Re: Re: boot manager 21.05.2006 | 15:37
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              preboha, urcite to neinstaluj znovu. to je zbytocne. ked ti nabehne grub, tak si v nom pusti command line, zadaj root (hd0,3) kernel /boot/ a daj tabulator, vypise ti subory. dopis tam kernel tej mandrivy (vmlinuz) a za to parameter root=/dev/sda3 ak mas aj ramdisk, tak zadaj initrd /boot/ a znova tabulatorom si nechaj vypisat subory... potom uz len zadaj boot a malo by to ist. toto nastavenie si potom mozes pridat do menu grubu
              Debian. apt-get into it…