instalacia suse 10.1 ap prehrievanie procesora

Sekcia: Ostatné 21.05.2006 | 20:51
Avatar skywallker mint  Používateľ
mam nainstalovane suse 10.0 , chcel som nainstalovat 10.1, no pocas instalacie , asi tak po 5 minutach sa mi prehreje procesor a vypne comp. mam notebook acer aspire 1522 wlmi s amd 64.skusal som instalovat aj ine distra a pocitac sa prehrieva a vypina pri vsetkom..ked mam vsak spusteny os vsetko je v poriadku aj pri vysokom zatazeni.nikdy predtym s tym problem nebol.skusil som novsi bios, no nepomohlo..
    • Re: instalacia suse 10.1 ap prehrievanie procesora 21.05.2006 | 19:25
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      mozno to sposobuje teplo z mechaniky
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: instalacia suse 10.1 ap prehrievanie proce 21.05.2006 | 19:32
        Avatar skywallker mint  Používateľ
        to asi nie, som predtym instaloval os bezproblemovo,sa mi to teraz stalo prvy krat a neviem sa pohnut..
        • Re: Re: Re: instalacia suse 10.1 ap prehrievanie p 21.05.2006 | 19:51
          WlaSaTy   Návštevník
          ked fungovalo 10.0 bezproblemovo tak by nebolo jednoduchsie spustit update na 10.1? normalne by malo stacit vlozit instalacne medium do mechaniky a dat update z CDcka. toto som pouzil pri niekolkych upgradoch, ale pri suse som to neskusal. takze negarantujem :-) inac s akymi oarametrami bola spustena instalacia?
          • Re: Re: Re: Re: instalacia suse 10.1 ap prehrievan 21.05.2006 | 20:02
            Avatar skywallker mint  Používateľ
            nechcel som upgrade, ale novu instalaciu,a zda sa ze to nie je len problem suse 10.1, skusal som mandrivu, gentoo, dokonca to robi aj windowz. co rozumies pod parametrami?
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia suse 10.1 ap prehri 21.05.2006 | 20:51
              WlaSaTy   Návštevník
              noapic, noacpi a podobne. parametre ktore umoznuju start linuxu na nie velmi podporovanej doske ale pri notebookoch mozu zrusit prepinanie frekvencie procesora a kontrolu chladenia. pametam sa ked som nastartoval nejaky stary geekbox, skoro mi zhorel procesor. hucali mi vsetky vetraky, tak som ich vypol a oni sa uz same nezapli. ps.: sucastny navrh hardware nie je velmy optimalny, najme ked je chladenie procesoru riesenie cisto softwerovo. dont blame OS, route it to hw vendor.
    • Re: instalacia suse 10.1 ap prehrievanie procesora 21.05.2006 | 20:36
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      "asi tak po 5 minutach sa mi prehreje procesor a vypne comp." vystrel do vetra... ako si prisiel na to, ze to je procak a nie vadna ramka(alebo nieco ine)?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte