Mandriva - problem

Sekcia: Hardware a Drivery 22.05.2006 | 22:37
Tom   Návštevník
Taq mam taqy mensi problem mam 2 HDD po 80 nie su delene na jednom mam XP prfesional a na druhy som xcel dat Mandrivu a pocas instalacie sa vypol PC, disk uz bol naformatovy a nakopirovane dvd a instalovalo linux a teraz ked ho xcem formatnut taq pise wrong write partition alebo daco dake nejde formatnut ani cez inu distribuciu ani cez instalacne CD od XP v BIOSE ho vidim v XP nie.DIIIK =) za radu
    • Re: Mandriva - problem 22.05.2006 | 13:17
      Tomá Hanzel   Návštevník
      Zaujímavý problém. Skús si stiahnuť Ultimate boot CD, je to repair cez tento bz to šlo, alebo skús partition Magic. Ak je už sformátovaný na extX alebo reiserfs alebo iný ako FAT alebo NTFS, tak ho vo Windowse ako takom neuvidíš. To je dané blblosťou Microsoftu. Ten ultimate boot cd, si nabootuj, stiahneš ho ako ISO súbor, je to akýsi opravný Linux. Slúži na záchranu dát, či opravu diskov fs, mbr, atď. Dúfam že pomôže, daj vedieť.
      • Re: Re: Mandriva - problem 22.05.2006 | 13:42
        tom   Návštevník
        fak dik skusim to
      • Re: Re: Mandriva - problem 22.05.2006 | 19:31
        disoft   Návštevník
        Nieco podobne,vlastne to iste sa mi stalo vcera,pri instalacii Knoppixu .Skoncilo to hlaskou Wrong MBR a bol som v haji Tak som cez windowsacky fdisk musel odstranit vsetky particie,znovu dat vytvorit jednu,primarnu,aktivnu a cely proces instalacie OS zopakovat.Nepomohol ani Partition magic 8 (ani DOS verzia) ani XP-ckova sprava diskov,aniUltimate boot CD,ani perfektny nastroj -miniPE-2k5-CD (da sa s tym robit vsetko ),co uz je co povedat.
        • Re: Re: Re: Mandriva - problem 22.05.2006 | 22:37
          Tomáš Hanzel   Návštevník
          Sorry...ale puk....Wrong mbr je chyba v master boot record... Takže neviem aký teda vlastne rovnaký problém si mal.... Proste skús či to ide. Potom uvidíš....ale prosím nevrav že wrong MBR je chyba disku....