boot na sata

Sekcia: Hardware a Drivery 24.05.2006 | 12:59
xyz   Návštevník
Zdravim. Mam sata hdd 80 GB. -chcel by som mat na nom win aj linux. mam obe nainstalovane ale najde mi nastavit lilo anio grub aby sa spustil. Skusal som uz vseliako ale furt sa nespusti. Vypise chybu. alebo ze sa nenasiel. Mam Win xp a Linux Suse 10.1 Viem to nabootovat len pomocou instal cd linuxu. Tam mi vypise "boot from hdd" a optom sa ekne susti lilo alebo grub. Bez toho to vsak nijak nejde. Inac vsetko bezi v poriadku okrem zvuku. Pri spustani linuxu mi ide zvuk ale v ziadnej inej aplikaziii mi nejak nefunguje. Vedel by mi niekto poradit? -dakujem
    • Re: boot na sata 24.05.2006 | 12:49
      Avatar Flashmann Kubuntu 6.06.1  Používateľ
      ja ti napisem, ako to mam ja, najskor som nainstaloval Win XP na prvu particiu, potom SuSE 10.1 na druhu particiu a nastavil som, aby sa GRUB nahral nie na MBR, ale na zaciatok druhej particie (v mojom pripade /dev/sda2) a nastavil som, nech nastavi tuto particiu ako aktivnu (z ktorej ma zacat bootovat, ak nie je ziadny boot loader v MBR), potom po instalacii SuSE mi uz pekne nabehol GRUB a vsetko funguje, mozes vyskusat...
      • Re: Re: boot na sata 24.05.2006 | 12:59
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        Pri inštalácií lilaalebo GRUB, si musíš zadať kam to nainštalovať. Odklikni alebo zafajkni alebo čo už MBR. To zaistí spúštanie lilo alebo grub a možnosť vybrať si Win, Lin, In....
        Close the Windows Open The Source