Linux a distribucie

Sekcia: Hardware a Drivery 25.05.2006 | 21:27
Ktoru Distribuciu   Návštevník
Som pred velkou dilemo rad by som si nainstaloval linux ale neviem ktory.Kedze nie som velmi znali linuxu rad by som si nechal pradit.Chcel by som pouzivat multimedia "MP3,Filmi, atd" atiez bi som rad pouzil svoju kameru na upravu videa.Moj comp ma configuraciu. CPU AMD XP 64 3000+ MB Asus K8N4 deluxe Nforce 4 Mem 1.5 GB Kingston Vga Sapfire ATI radeon X 800 Gto Fireble 256 MB Sound Blaster Creative Audigy 2 ZS 5.1 Genius "Chcel by som aj mat 5.1 zvuk" HDD seagate 200 GB ATA 100 HDD Hitach 290 GB SATA DVD/RW LG DVD rom pioneer Skystar 2 MSI TV@Anivhere Dakujem za rady.
    • Re: Linux a distribucie 24.05.2006 | 23:24
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      zda sa ze su popularne distra ubuntu a suse. este fedora by mala byt bezproblemova. ja by som dal prednost ubuntu.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Linux a distribucie 25.05.2006 | 14:42
        qwerty   Návštevník
        Ak ste zaciatocnik, nedavajte si feodru! Je to otrasna, odflaknuta distribucia. Ja pouzivam SUSE a som uplne spokojny.
        • Re: Re: Re: Linux a distribucie 25.05.2006 | 15:31
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          a ako je odflaknuta? ked na nieco kydas, tak by si to mal aj podlozit nejakymi argumentami. btw ked som skusal suse ja, bol som uplne nespokojny :) ale to uz bolo davno...
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Linux a distribucie 25.05.2006 | 21:27
            qwerty   Návštevník
            Napriklad mi tam od zaciatku poriadne nefungovalo rozlozenie klavesnice. Okrem toho, nefingovalo uspatie (Suspend to RAM) a navyse, bolo to o poznanie pomalsie ako windows XP.
    • Re: Linux a distribucie 24.05.2006 | 23:28
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Pre zaciatocnikov su urcene ubuntu(alebo skor kubuntu), suse, mandriva, fedora code... Odporucam asi to suse. To sa mi zda najblizsie k win a tak si rychlo zvyknes. Suse ma jednoduchu instalaciu a nastavovanie nebude tiez problem cez (graficky) Ya2st. Ale aj z ostatnimy je to podobne.
      • Re: Re: Linux a distribucie 25.05.2006 | 08:46
        chrky   Návštevník
        mam presne tu istu dosku ako ty,ale jedine distro co mi nasla SATA disk je SUSE takze pokial chces vidiet oba disky daj si tam SUSE.Ja by som mal najradsej mandrivu,ale bohuzial bootujem s SATA takze mozem zabudnut aj na KUBUNTU.UBUNTU,MANDRIVU,FEDORUatd
        • Re: Re: Re: Linux a distribucie 25.05.2006 | 10:26
          Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
          MANDRIVA alebo SUSE
          Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
        • re: 25.05.2006 | 12:18
          uid0   Návštevník
          to neviem, ale urcite by som sa podla toho nerozhodoval.