Nastavenie tlace - draft

Sekcia: Hardware a Drivery 27.05.2006 | 20:33
sup   Návštevník
Ahoj, nevie nahodou niekto ako sa da v KDE nastavit tlac pre atramentovu tlaciaren - DRAFT ? Nasiel som tam len nastavenie rozlisenia (napr. 150 x 150, 300 x 300 ...). Prechadzam z windows na linux a chcel by som vediet ci tam je podobna funkcia. Alebo je toto prave ono?
    • Re: Nastavenie tlace - draft 25.05.2006 | 20:03
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      neviem ako ty, ale ja mam v CUPS nastavenie Printout Mode a su tam vsetky co aj pod win
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Nastavenie tlace - draft 27.05.2006 | 18:31
        sup   Návštevník
        Takze snazil som sa nastavit tu tlac vo web prehliadaci, ale ked si to odo mna vypitalo user name a heslo, nemohol som sa zaregistrovat... skusal som aj ako uzivatel aj ako root... neviete co tam mam dat? Ide ten printout mode nastavit aj v CUPS okne?
        • Re: Re: Re: Nastavenie tlace - draft 27.05.2006 | 18:47
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          hmm, divne. mne ide prihlasit sa ako root. este to mozes skusit cez gnome-cups-manager (ak ho nemas, nainstaluj si ho). mne ten printout mode ide nastavovat aj rovno z openoffice, ked idem tlacit.
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Nastavenie tlace - draft 27.05.2006 | 18:53
            steak   Návštevník
            mam aj gnome-cups-manager a Print Manager pod KDE... Pomohol by si mi sa zorientovat v gnome-cups-manageri? V ktorej zalozke by sa to malo nachadzat?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nastavenie tlace - draft 27.05.2006 | 19:36
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              vyberies tlaciaren, menu Printer - > Properties, zalozka Advanced. tam je listbox Printout Mode. Resolution by malo byt nastavene na "Controlled by Printout Mode".
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nastavenie tlace - draft 27.05.2006 | 19:40
                steak   Návštevník
                V tomto je ten problem, ziadny Printout Mode sa tam nenachadza a v resolution to nastavenie tiez nie je. Prave som pozeral aj manual pre CUPS a nic o Print Out mode som tam nenasiel...
                • Re: 27.05.2006 | 19:51
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ovladac tlaciarne to nepodporuje. asi to mozes nastavovat len cez Resolution.
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: 27.05.2006 | 20:33
                    xy   Návštevník
                    no to som si myslel... tak som tu tlaciaren odstranil a skusil nahodit odznovu... vsetko sa podarilo, uz je tam aj draft, ale mam dalsi problem: ked tlacim v tomto mode vsetko je zvacsene, skusal som aj zmenit velkost tlace no nepomohlo to... pri normal mode to nerobi
    • Re: Nastavenie tlace - draft 26.05.2006 | 01:19
      Avatar svacko gentoo,hp-ux  Používateľ
      nepouzivam kde,ale mari sa mi,ze kde ma na nastavovanie tlaciarne program- kprint,tak skus ten,a nakonfigurovat to podla mna nebude moc tazke. ak to nahodou nepojde,dalsia moznost je,ak mas cups,a bezi ti demon,pripojit sa nan- v browseri daj adresu http://localhost:631 (ak predpokladam,ze si nemenil defaulnt yport,na ktorm ma pocuvat :),a tam uz si zvolis konkretnu tlacku,a nakonfigurujes ju. s.