Nainstaloval som KDE 3.5.2 ....

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.05.2006 | 00:26
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
Mam SuSe 10 a po nainstalovani novej verzie KDE 3.5.2(ces RPMka) a naslednom restartovani PC, mi prestali fungovat RPM balicky. Myslim tak fungovat ze ked si stiahnem hocijake RPMko z netu a dam nainstalovat nestane sa vobec nic. Dokonca ani linux nevie cim ma ten RPM otvorit a vyhodi mi len okno kde si mozem vybrat program z ktorym to chcem otvorit. Ked vojdem do YaSTu a tam si ten balicek zobrazim a stlacim tlacitko "install" nespravy vobec nic. Neviete cim to moze byt? Zaroven ked som instaloval KDE vtedy som aj aktualizoval kernel lebo automaticka aktualizacia systeemu nasla nejaku bezpecnostnu opravu kernelu tak som nechal nech aktualizuje. Tak som si dnes myslel ze to moze byt aj tym kernelom ze do toho YaSTu dajak posral, tak som z instalacneho DVD SuSE obnovil povodnu verziu jadra ale bez vysledku. Tak teras neviem ci to ze mi nejdu RPMka zato moze ten aktualozovany kernel alebo to nove KDE. Dokial som PC nerestartoval setko krasne islo aj z nadhernym vzhladom noveho KDE :o) Ale teas take dobre pocity nemam. Poradte mi niekto co mam spravit...
< GENTOO FOREVER >
    • Re: Nainstaloval som KDE 3.5.2 .... 27.05.2006 | 11:52
      <<<>>>   Návštevník
      na tom ma vsetko spolocne to KDE ale mozes si ho nechat a installuj pomocov prikazu rpm -ivh /ceta/balik
      • Re: Re: Nainstaloval som KDE 3.5.2 .... 28.05.2006 | 03:04
        stano170   Návštevník
        us som to vyriesil...a us mi setko ide OK! Chyba bola naozaj v KDE. Pravdepodobne som nenainstaloval setky potrebne sucasti a tak ho trochu seklo. Vyriesil som to tak ze v YaSTe som navolil ftp server suse a nechal som YaST nech si sam aktializuje cele KDE zo zdrojovych kodov ktore boli na tom ftp-cku. Toto riesenie som nasiel na http://portal.suse.cz/node/1484
        • Re: Re: Re: Nainstaloval som KDE 3.5.2 .... 28.05.2006 | 14:16
          <<<>>>   Návštevník
          tak je to najlepsie robit pretoze suse si nieco v kde prisposobuje a v tom yastovi sa este aktulizuju potrebne baliky ku modifkovanemu kde
          • Re: Re: Re: Re: Nainstaloval som KDE 3.5.2 .... 30.05.2006 | 00:26
            stano170   Návštevník
            tak tak... a este sa mi tak okrem KDE aktualizovali setky programy ktore mam v linuxe nainstalovane (amaroK, kopete...) A bez trapenia. Ajked aj rucne je to dobre robyt lebo sa aspon nieco priucis ale... ja sa na to este necitim, us sa mi podarilo dostkrat "zabyt" KDE ;o)