USB Mp3 preh.

Sekcia: Hardware a Drivery 29.05.2006 | 19:34
Avatar Rixx Ubuntu 6.10  Používateľ
Zdravim. Mam mp3 prehravac.Vzdy ked ho pripojim ho najde ale potom bud nemozem odstranit subory alebo pise nieco ako "Nemáte práva na zápis do tohto priečinka." v com by mohol byt problem?????
    • Re: USB Mp3 preh. 28.05.2006 | 22:46
      Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
      v permissions... skus zapisovat ako root
      • Re: Re: USB Mp3 preh. 29.05.2006 | 00:02
        Rixx   Návštevník
        Vsak to ze to nejde.Nemozem zmenit ani prava ani nic podobne.To plati aj ked sa prihlasim ako root.prosate nemozem z tade vymazavat a nemozem tam ani pridavat subory.
        • Re: Re: Re: USB Mp3 preh. 29.05.2006 | 00:56
          WlaSaTy   Návštevník
          ako root nemozes zapisovat do mp3 prehravaca? ak zoberieme do uvahy ze vecsina mp3 prehravacov funguje po pripojeni k pocitacu ako obycajny usb kluc (aj s FAT suborovym systemom), tak mi to nie je jasne. co je to za zelezo? ako ho identifikuje linux?
          • Re: Re: Re: Re: USB Mp3 preh. 29.05.2006 | 01:21
            Avatar Rixx Ubuntu 6.10  Používateľ
            identifikuje ho ako vymenitelny disk s kapacitou 249 MB. Co je podla mna uplne v poriadku.Sice mne to asi tak pred tyzdnom slo.Dal som tam subory,ale ked som ich isiel teraz vymazat tak niektore sli a zostali mi tam dva adresare.Nedaju sa spustit,odstranit a dokonca nevykazuju ani nejaku velkost.Iba detekuje na prehravaci volne miesto len 202MB-sice tam nic nie je(okrem tych 2 adresarov). A nevioem preco ked dam vo vlastnostiach-prava tak v kolonke skupina suborov mam napisane ze root.Pricom pri ostatnych subortoch na disku mam ze Rixx.Som z toho mimo, a nemozem to skusit spravit vo windowse lebo mi nejde.Porebujem to spojazdnit co najrychlejsie
            • Re: Re: Re: Re: Re: USB Mp3 preh. 29.05.2006 | 01:30
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ma napada, ze bud mas zamknuty zapis alebo je namountovany ako read-only. tie adresare su divne. skus ho znovu naformatovat.
              Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: USB Mp3 preh. 29.05.2006 | 01:56
              WlaSaTy   Návštevník
              hm, :dentifikuje ho ako lsusb dmesg | tail mount zodpovedajuci vypis z /etc/fstab skupina root zvykne byt standardne pro mount pointe. zvysok (vnorene adresare a subory) uz maju korektneho uzivatela (podla nastavenia). popripade, ak ten prehravac neobsahuje nejake dolezite data, tak ho skus preformatovat. obcas to pomoze :-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB Mp3 preh. 29.05.2006 | 17:07
                Avatar Rixx Ubuntu 6.10  Používateľ
                No.Ako by sa dal naformatovat? a ako by som mho mohol povilit aj na zapis? pise mi ze je iba read-only.Len nemozem to nijak zmenit. vypsi z fstab :/dev/VolGroup00/LogVol00 / ext3 defaults 1 1 LABEL=/boot /boot ext3 defaults 1 2 devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0 tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0 proc /proc proc defaults 0 0 sysfs /sys sysfs defaults 0 0 /dev/VolGroup00/LogVol01 swap swap defaults 0 0 /dev/sda1 /mnt/windows ntfs ro,defaults,umask=0222 0 0 /dev/sda5 /mnt/decko vfat rw,defaults,umask=0222 0 0 + mi pise ze nie som vlastnik tak nemozem menit prava:Nie je možné zmeniť práva pre "disk-1", pretože je na disku pripojenom iba pre čítanie.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB Mp3 preh. 29.05.2006 | 19:34
                  WlaSaTy   Návštevník
                  akym sposobom sa ten disk pripaja? vo fstab nie je zodpovedajuci zaznam, alebo ho nevidim. inac ak by sa ti chcelo, tak sem mozes dat vypis prikazov: lsusb dmesg | tail #par sekund po pripojeni prehravaca mount