Gentoo - kernel-sources

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.05.2006 | 22:52
Avatar PaLaDiN VidaLinux  Používateľ
ako mam doinstalovat kernel-sources a pripadne aj zmenit cestu k jadru?
    • Re: Gentoo - kernel-sources 29.05.2006 | 18:11
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      no v gentoo mas kernel sources zvacsa v /usr/src/linux , kedze jadro si sam kompilujes.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Gentoo - kernel-sources 29.05.2006 | 18:14
        Avatar PaLaDiN VidaLinux  Používateľ
        nie pri stage3 nanestastie. Ide o to ze pouzivam vidalinux (v podstate gentoo len stage3 bez vyberu, pretoze niesom as taky znaly aby som si nakonfiguroval vsetok HW manualne). a v /usr/src/ linux vobec nieje som zistil, a kernel mam na zvlastnej particii (/boot)
        • Re: Re: Re: Gentoo - kernel-sources 29.05.2006 | 18:16
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          prihlas sa ako root (alebo ako root spusti): # gensync vlos # emerge vidalinux-kernelsource to by malo pomoct.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo - kernel-sources 29.05.2006 | 23:28
            PaLaDiN   Návštevník
            ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge vidalinux-kernelsource Calculating dependencies ...done! >>> emerge (1 of 1) sys-kernel/vidalinux-kernelsource-2.6.13-r2 to / >>> Downloading http://priorartdb.org/files/vidalinux-kernelsource-i686-2.6.13-r2.tar.bz2 --21:28:01-- http://priorartdb.org/files/vidalinux-kernelsource-i686-2.6.13-r2.tar.bz2 => `/usr/portage/distfiles/vidalinux-kernelsource-i686-2.6.13-r2.tar.bz2' Resolving priorartdb.org... 67.106.77.160 Connecting to priorartdb.org|67.106.77.160|:80... connected. HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found 21:28:02 ERROR 404: Not Found. !!! Couldn't download vidalinux-kernelsource-i686-2.6.13-r2.tar.bz2. Aborting.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo - kernel-sources 30.05.2006 | 11:53
              jancici   Návštevník
              nazov prispevku je "gentoo ...." som si ani nevsimol ze mas vidalinux podla toho error messagu to vyzera ze sa nenasiel subor ktory chces stahovat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo - kernel-sources 31.05.2006 | 21:40
                Avatar PaLaDiN VidaLinux  Používateľ
                njn to mi doslo .. ale ako mam prepisat repo v portage niekam kde mi to najde ?? pripadne ako skompilovat gentoo kernel so vsetkymi modulmi co mam ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo - kernel-source 31.05.2006 | 21:41
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  skus pred tym dat: emerge --sync
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Gentoo - kernel-source 31.05.2006 | 22:32
                    Avatar PaLaDiN VidaLinux  Používateľ
                    Dal som , a vysiel asi tak na 3. krat
                    • Re: Re: Gentoo - kernel-source 31.05.2006 | 22:52
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      aha, ono to nejde pre toto: "Our server is currently down do to a motherboard failure "we will be back as soon as posible" SORRY FOR THE INCONVENIENCE"
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Gentoo - kernel-sources 29.05.2006 | 20:31
      jancici   Návštevník
      takze ako root spravis toto emerge gentoo-sources ak sa nemylim tak USE flas symlink (necche sami to pozerat) zabazbeci ze ti to spravi rovno symbolic link /usr/src/linux -> a prave nainstalovany kernel sources takze pre istotu nasleduju nasledujuce kroky cd /usr/src ls -la u mna to vyzera takto : lrwxrwxrwx 1 root root 22 May 12 13:36 linux -> linux-2.6.16-gentoo-r7 drwxr-xr-x 19 root root 1048 May 19 14:04 linux-2.6.15-gentoo-r7 drwxr-xr-x 20 root root 1424 May 24 20:30 linux-2.6.16-gentoo-r7 potom uz iba skompilovat a mas to takze cd /usr/src/linux make menuconfig make clean bzImage modules modules_install potom skopyrujes bzImage do /boot nastavis grub ci lilo ak budes mat dake otazky pozri : forums.gentoo.cz alebo forums.gentoo.org alebo gentoo-wiki.org alebo documentaciu na gentoo.org