/lib/firmware -oprávnenie na zápis do tohto súboru

Sekcia: Hardware a Drivery 30.05.2006 | 00:56
Tilk   Návštevník
Potrebujem ksopírovať nejaké súbory do zložky /lib/firmware ale stále mi vyhadzuje nemáte oprávnenie na zápis do tohto adresára, vyberte iný. Ako to? Nemal by som niekde zadať heslo pre root? Lebo žiadne po mne nepíta. Čo s tým?
    • Re: /lib/firmware -oprávnenie na zápis do tohto sú 29.05.2006 | 20:31
      ---   Návštevník
      ak to kopirujes v konzole tak pred tym zadaj prikaz su a zadaj heslo root-a
      • Re: Re: /lib/firmware -oprávnenie na zápis do toht 29.05.2006 | 20:33
        Tilk   Návštevník
        Nooo, v konzole to prave ze nekopirujem lebo to neviem. Linux mam od vcera. Ako to mám spraviť v konzole alebo ako sa to dá spraviť normálne ?
        • Re: Re: Re: /lib/firmware -oprávnenie na zápis do 29.05.2006 | 20:41
          ---   Návštevník
          a v com to kopirujes si stale nenapisal
          • Re: Re: Re: Re: /lib/firmware -oprávnenie na zápis 29.05.2006 | 20:44
            Tilk   Návštevník
            No mam SUSE 10.1 a KDE 3.5 a kopirujem to resp. rozbaľujem z nejakeho archivu, dam rozbalit a zadam cestu. (sorry are fakt som dal linux len vcera)
            • Re: Re: Re: Re: Re: /lib/firmware -oprávnenie na z 29.05.2006 | 20:58
              ---   Návštevník
              neviem ci mas nainstalovany mc ,ak ano spusti konzolu ,a zadaj prikazy: su mc najdi to co potrebujes, na jednej strane si otvor archiv a na druhej adresar /lib/firmware F5-kou to skopirujes hotovo! a ked to takto nepojde tak to rozbal najprv do svojho adresara niekde v adresari /home , potom otvor konzolu ,zadaj prikazy su , potom konqueror , ten sa ti otvori s pravami root-a a skopiruj to
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: /lib/firmware -oprávnenie 29.05.2006 | 23:06
                Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                spusti konzoli zadej su a heslo a všechno co potom spustíš bude mít práva roota čili i konqueror a tam udělej co potřebuješ ..... přes mc to jde taky ale když ti funguje grafika tak proč to dělat tak složitě :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: /lib/firmware -oprávne 30.05.2006 | 00:42
                  Tilk   Návštevník
                  Dikes dieks. Pouzil som mc (nevedel som ze aj Linux ma norton commander :-D ) ide to ako ma. Potreboval som to na rozbehanie modemu a aj tan uz ide. Dik za pomoc. Prajem pekny den.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: /lib/firmware -opr 30.05.2006 | 00:56
                    WlaSaTy   Návštevník
                    norton commander? midnight commanter. iny system, ine vymozenosti, ina generacia sluzieb a viac funkcii.