Linux a oddiely

Sekcia: Hardware a Drivery 27.06.2006 | 11:07
Tilk   Návštevník
Zdravim. Mam nainstalovany Windows XP a od nedele SUSE 10.1. Nedari sa mi v nom vsak pracovat s tymi oddielmi disku, ktore vyuziva WinXP. Da sa z nich len citat ale neda sa na ne zapisovat. Zrejme lebo su naformatovane systemom suborov NTFS. Co s tym? Vacsinu veci mam ulozenych prave tam.
    • Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 14:16
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      zapis sa da zariadit, ale je silne limitovany: - zapisat sa da iba do uz vytvoreneho nerezidentneho suboru a iba take mnozstvo dat, ktore sa vojde do jeho povodnej dlzky - vytvarat nove subory sa nedaju - mazat subory sa nedaju (zrejme) asi tak... ale udajne je to bezpecne
      • Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 14:40
        Tilk   Návštevník
        Cize by som si mal asi vytvorit novy oddiel alebo zvacsit ten s linuxom ze? Lebo teraz tu mam asi 300mb miesta.
      • Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 15:14
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        niekde som cital, ze nova verzia bezpecne vie vytvarat aj mazat, ale niekedy to odmietne z dovodu nebezpecnosti. pokial to neodmietne, je to spolahlive. alebo este je captive. neskusal som, neviem ci je to zlozite rozbehat.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 15:31
          Tilk   Návštevník
          Vo Windowse som vacsil oddiel s linuxom a skopiroval som donho to co som chcel takze mam pokoj. Ale Dikes
          • Re: Re: Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 15:33
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ak chces kompatibilitu, pouzivaj ext3 (resp. ext2) http://www.fs-driver.org/
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux a oddiely 27.06.2006 | 11:07
              Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
              Skusil som, chvalim - vyborna vec. Idem pohladat driver pre reiserfs ;-)
        • Re: Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 15:46
          <<<>>>   Návštevník
          co tak paragorn je to komercne ale je aj domoverzia http://www.ntfs-linux.com/ lahko sa sa da naistalovat a vsetky potom programi maju pristup na zapis citanie a vsetko ine ta demoverziaja vphode staci neni casovo obmedzena mozes zapisovat odstranovat citat kopirovat menit jedine a v professional to iste + vytvarat opravovat nachadzat chyby paragorn sa velmi lahko instaluje najdes tam aj navod
          • Re: Re: Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 16:10
            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
            Takžiež čo fs FAT 32? Do tohoto oddielu s fs FAT 32 je zapis pomerne bezpoblémový. A neodradí ťa neschopnosť zápisu na NTFS. Alebo si vytvor akýsi prostredník, jeden vedlajší oddiel FAT-kový a používaj ho ako pre linux tak pre windows ako dátový-na ukladanie dát.
            Close the Windows Open The Source
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 16:17
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ehm, nazval si to prostrednikom, ale potom spominas ukladanie dat? ja by som svoje data nezveril FAT particii. 1) lahka korupcia FAT tabuliek 2) obmedzenie velkosti suborov 3) nema ziadne nastavenie prav
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 18:31
                AboD   Návštevník
                Tak si daj NTFS a si v riti
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux a oddiely 30.05.2006 | 19:13
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  nerozumiem. 1) preco by som si daval NTFS? 2) preco by som bol potom v riti?
                  Debian. apt-get into it…