Instalacia Gnome 2.14 na SUSE 10.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.06.2006 | 16:47
Tilk   Návštevník
Zdravim. Chcem si na SUSE 10.1 s KDE 3.5.1 nainstalovat Gnome 2.14 a neviem ako na to. Chcem si nechat KDE a Gnome len vyskusam, tu v tom clanku o grafickych prostrediach sa pise ako sa da medzi nimi prepinat ale neviem ako si ho mam nainstalovat. Na portal.suse.cz je navod na Gnome pre SUSE 10.0 s pouzitim YASTu ale nefunguje to lebo vraj nic nenajde na servery, je tam navod aj na KDE 3.5.2 pre SUSE 10.1 a ani vtedy vraj na servery nic nenajde. Obe by sa mali dat instalovat aj pomocou Apt (uz mam nainstalovane) len neviem ako. Mohli by ste ma nejak popohnat? Je mi jedno cez co to spravim len aby to slo. Dikes
    • Re: Instalacia Gnome 2.14 na SUSE 10.1 30.05.2006 | 20:55
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Inštaluješ z CD alebo netu? ak s CD: vlož CD do mechaniky, Otvor YAST a daj si vyber balíčkov, tam máš niekde Grafické rozhranie a daj si gnome. Poprípade Napíš Gnome do hladačika a označ si to. Ak z netu: Uistisa že máš pridané správne inštalačné zdroje, otvor yast a rob to isté ako pri CD. Nájst gnome alebo výber balíčkov, a tam graf. rozhranie a gnome. ps: je ich tam na výber viac.
      • Re: Re: Instalacia Gnome 2.14 na SUSE 10.1 30.05.2006 | 21:18
        Tilk   Návštevník
        Pred tym som to skusal z netu ale teraz to skusam z DVD podla toho co si napisal. Ibaze je tam tych balickov dost vela a neviem ktore mam vybrat.
        • Re: Re: Re: Instalacia Gnome 2.14 na SUSE 10.1 30.05.2006 | 21:30
          Tilk   Návštevník
          Vadilo by ak by som ich dal vsetky?
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia Gnome 2.14 na SUSE 10.1 30.05.2006 | 22:21
            xy   Návštevník
            daj vsetky, nevadi, casom zistis ktore nepotrebujes :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia Gnome 2.14 na SUSE 30.05.2006 | 22:58
              Tilk   Návštevník
              JJ, uz som dal vsetky a zistil som ze Gnome je ovela lepsie ako KDE. Cize pravdepodobne ho budem pouzivat normalne. Myslis ze by bolo dobre KDE odynstalovat alebo je to jedno?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: 30.05.2006 | 23:06
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ak nepouzivas KDE, tak nie je vhodne ani pouzivat KDE aplikacie (pomaly sa spustaju, zaberaju navyse pamat) a ked ich uz nepouzivas, tak KDE nepotrebujes. ale je to na tebe
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 31.05.2006 | 00:15
                  Tilk   Návštevník
                  Par krat sa mi Gdome normalne spustilo ale potom po dalsom restarte nabehla konzola kde zadam meno a heslo a vyberiem prostredie. Ked som dal Gdome tak ho chvilu nacitavalo a potom sa to vratilo naspat do tej konzole, ked som dal KDE tiez ho chvilu nacitavalo, potom vyhodilo nejaku hlasku o tom ze ho nemoze spustit koli nejakej chybe v nejakom subore (alebo chybajucemu suboru neviem uz) a zasa sa to vratilo do tej prihlasovacej konzole. Nakoniec som dal v vybere prostredia Zachranne, spustila sa mi konzola prikazoveho riadku a ta sa uz sama spusta stale. Cize sa teraz nedostanem do systemu. Co s tym? Najskor sa treba dostat cez ten prikazovy riadok a potom co? Mam to preinstalovat? Nechal by som tam len Gnome cize KDE by sa mohlo dat prec.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 31.05.2006 | 03:35
                    Tilk   Návštevník
                    Tak som to preinstaloval. Dal som standardny system s Gnome. Ale aj tak sa donho stale nemozem dostat. Namiesto Gnome mi pri spusteni systemu nacita nejake jednoduche graficke prostredie, sakris. Neviete ako sa da cez prikazovy riadok zmenit ktore prostredie sa pri starte systemu vyberie?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 31.05.2006 | 03:44
                      Tilk   Návštevník
                      Konkretne mi to nahodi konzolu s napisom SUSE simple change Wellcome at linux-3exq......tam zadam login a heslo.....strasne co?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 01.06.2006 | 02:46
                        Tilk   Návštevník
                        Tak nakoniec som to musel cele nacisto preinstalovat. A nakoniec som sa aj tak vratil ku KDE to gnome nebolo zas az tak skvele. :)
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 01.06.2006 | 16:47
                          WlaSaTy   Návštevník
                          nestacilo dat do ~/.xinitrc nieco ako exec gnome-session namiesto preinstalovania? otazka je preco to suse nedalo aj same :-)