nejdu mp3 v kubuntu 6.06

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2006 | 18:35
Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
Nainstaloval som si najnovsiu verziu Kubuntu 6.06 LTS (Drapper) a nejdu mi mp3 v Amaroku ani v inom prehravaci. Amarok som si i aktualizoval na verziu 1.4, nepomohlo. preinstaloval som gstreamer, taglibs, xine, stale nic. Jedine ogg mi idu. Poradte mi prosim, co mam robit, nainstalovat. Som v Linuxe dost novy... .
    • Re: nejdu mp3 v kubuntu 6.06 02.06.2006 | 11:55
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      pozri sa na kubuntu-wiki.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: nejdu mp3 v kubuntu 6.06 02.06.2006 | 11:57
      Avatar kizman ubuntu 6.06 DD  Používateľ
      http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazené_formáty
      • Re: Re: nejdu mp3 v kubuntu 6.06 08.06.2006 | 00:49
        robo   Návštevník
        mp3 predsa nie je vyhradeny format tak o com su tie reakcie?! Mne amarok po nainstalovani tiez nic nechcel prehravat a pomohlo doinstalovat xine-extracodecs a mp3 uz funguju, ale stale mi nejde "Actions > Play audio CD" - je to zasednute. Vobec nic nefunguje ak si zvolim engine arts, a vobec mi neponuka moznost zvolit si gstreamer.... neviete niekto ako tomu pomoct?
        • Re: Re: Re: nejdu mp3 v kubuntu 6.06 08.06.2006 | 18:35
          robo   Návštevník
          tak sorry, s tou "nevyhradenostou" formatu mp3 to nie je take jednoduche ako som si predstavoval... Ale zostavaju otazky: 1. co mam spravit aby amarok "videl" gstreamera (aby som si ho mohol zvolit ako engine)? Mam nainstalovane baliky, ale nic z toho 2. ked si zvolim za engine xine, preco nepozna protokol audiocd:// ? (V gxine mi islo audiocd prehrat v pohode) Vopred vdaka za akukolvek pomoc