mc - v konzole nejde klavesa meta/alt

Sekcia: Konfigurácia 04.06.2006 | 18:12
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Mam dva pocitace s nainstalovanou FC4. Na jednom v MC ked stlacim Alt+? tak sa nic nedeje (mal by sa spustit dialog na hladanie suborov) na druhom pc to ide. Ked dam iny linux (RH7.2) tak to ide na oboch. Porovnal som /etc/inputrc a /etc/termcap a su rovnake. Ked dam Esc+? tak to funguje aj na tom prvom ale ja by som chcel aby to islo aj s tym Alt-om. Deje sa to v konzolole, v X som neskusal. Neviete niekto co s tym? dvh
    • Re: mc - v konzole nejde klavesa meta/alt 03.06.2006 | 16:16
      WlaSaTy   Návštevník
      echo $TERM btw: ten RH 7.2 je skutocny? ak ano, tak sa jedna o zaujimave bezpecnostne riziko.
      • Re: Re: mc - v konzole nejde klavesa meta/alt 03.06.2006 | 16:41
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        # echo $TERM linux RH7.2 je skutocny, bezim na nom uz niekolko rokov (P133, 64MB), normalne ho pouzivam (najma kvoli kompilatoru gcc 2.96), doma ale nemam internet takze je to uplne jedno. Stale si ale myslim ze RH7.2 je bespecnejsi ako akykolvek Windows
        • Re: Re: Re: mc - v konzole nejde klavesa meta/alt 03.06.2006 | 17:30
          WlaSaTy   Návštevník
          typ perminalu je nastaveny vsade na linux? ja som v tych dobach pouzivat vt100. potom ma napada dalsia vec.: tou je alias spystania mc: alias | grep mc
          • Re: Re: Re: Re: mc - v konzole nejde klavesa meta/ 03.06.2006 | 23:05
            dvh   Návštevník
            Oba maju rovnaky alias :( tym to nebude. Skor to bude tym ze sa na tom jednom nastavi nejaka blba klavesnica alebo take nieco...
            • Re: Re: Re: Re: Re: mc - v konzole nejde klavesa m 03.06.2006 | 23:43
              WlaSaTy   Návštevník
              setterm -blank 5 inac s tou klavesnicou. ja som si koli podobnym blbinam prestavoval terminal na vt100 alebo 220 (podla potreby).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mc - v konzole nejde klave 04.06.2006 | 18:12
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                # loadkeys us blbost ale pomohla ;)