VFS: Kernel panic

Sekcia: Konfigurácia 03.06.2006 | 22:09
Avatar ikry Ubuntu  Používateľ
Pouzivam Ubuntu linux s verziou kernelu 2.6.12 . Stiahol,skompiloval a nainstaloval som si jadro 2.6.15,lenze pri bootovani sa objavi hlaska VFS kernel panic unable to mount root fs on block (0,0). Neviete co s tym? Podla toho co som sa docital na inych forach je chyba zrejme v .config . Dakujem
    • Re: VFS: Kernel panic 03.06.2006 | 18:22
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      hej, pravdepodobne si si nezabudoval podporu pre tvoj radic (popripade RAID). pozri s podla vypisu 'lspci -v' aky mas radic a podla toho si zapni volbu v jadre...
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: VFS: Kernel panic 03.06.2006 | 18:26
        Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
        Alebo podporu pre tvoj filesystem.
        • Re: Re: Re: VFS: Kernel panic 03.06.2006 | 22:04
          Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
          tiez by som tipol, ze ubuntu facha na reiserFS a vanilla kernel nema defaultne reisera zakompilovaneho do kernelu, ale ako modul, co je bez initrd neriesitelna situacia. keby to bola ext3, tak to taky tazky problem nie je, lebo ext2 sa da namontovat ako ext2 a vice versa, pricom ext2 je v kerneli skoro vzdy.
          • Re: Re: Re: Re: VFS: Kernel panic 03.06.2006 | 22:09
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            ubuntu bezi na ext3 defaultne
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte