MPlayer Error

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.06.2006 | 01:22
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
ahojte pouzivam SusE 10.1 nainstaloval som MPlayer od packmana ... pekne vštko hladko prebehlo ... ale keď spúšťam filmík tak ... mi vypíše (normalne akoby win okenný ERROR) : Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device doma mi to na desktope pekne išlo ... na NB mi to robí toto ??? díky za každú radu...
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 19:17
      WlaSaTy   Návštevník
      zrejme nemas na notebooku podporu pre specificky video output. typnem si: xv, skus pouzit iny alebo si nainstaluj ovladace (ak este niesu).
      • Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 19:55
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ako to mam zistit : ci mam driver ... v preferences mi pise pod Video: available drivers: xv x11 gl gl2 dfbmga za dalších vedí nemám nič zaškrtnuté ... trošku presnejšie čo s tým prosim ... som LAMA:)
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 19:57
          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
          oprava preklepov: z dalsich veci nemam nic zaskrtnute
          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 19:59
          Avatar chembro   Používateľ
          Nad forom by malo byt velkym tlacenym UTFG :-)
          Skus ako root dat do konzoly aticonfig --overlay-type=Xv restartnut xcka a v preferences v zalozke Video dat ako driver xv. Niesom isty ale skus. Pokus/omyl je najlepsia metoda ako sa dopracovat k ziadanemu vysledku :-) ( aj za cenu strat )
          • Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:16
            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
            dal som # aticonfig --overlay-type=Xv a mi vypisalo: Warning: Option 'VideoOverlay' doesn't affect current session. Warning: Option 'OpenGMOverlay' doesn't affect running session. ???
            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:22
              Avatar chembro   Používateľ
              skus toto aticonfig --ovt=Xv --dtop=clone --iagp=on -v -f
            • Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:28
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              doesn't affect running session. znamena, ze sa to prejavi az po restarte X serveru
              Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:28
            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
            ale porestarte x-ka mi ide ... obraz ... akurat som mal este teraz problemovu hlasku so zvukom ... dost podobnu nieco s ALSA-ou ... a zvuk nesiel, video hej ... ale ... po vypnuti a zapnuti MPlayera ide ... co to mohlo byt ??? a sem tam mi to robi aj teraz ... ale po vypnuti a zapnuti MPlayera je to zase dobre ... aj zvuk aj video... ???
            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:31
              Avatar chembro   Používateľ
              zrejme ALSU pouzival iny program. Mne sa to stava pri XMMS ale nie tak casto aby som sa tym chcel zaoberat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:34
                WlaSaTy   Návštevník
                hm, tymto obmedzenim trpel OSS ale v ziadnom pripade nie ALSA. ale kebt sa sem skopirovala ta chyba cela, tak by sme aj mozno vedeli poradit.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:34
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                tak to ti XMMS pouziva asi OSS a nie ALSA.
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:37
                  Avatar chembro   Používateľ
                  XMMS pouziva ALSU. Verte ci nie..
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:39
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    nuz, co na to povedat? pouzivaj XMMS2 :))
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:44
                      Avatar chembro   Používateľ
                      ako som uz vyssie spominul, tak nestava sa to tak casto aby som sa tym zaoberal :-)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Error 04.06.2006 | 20:45
                      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                      ale v poho mne to ide ... naco by mi bol ... aj mp3 aj video... netreba ... jeden kamos mi raz vravel ze linux vraj ma problem pustat zvuk naraz vo viacerych aplikaciach ... takze dakujem velmi pekne ... :) este by som xel: co je OSS a co znamenali tie dva prikazy co si mi napisal chembro??? staci strucne ... diky
                      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Er 04.06.2006 | 20:51
                        Avatar chembro   Používateľ
                        sorry nechce sa mi to prekladat :-). Nasiel som to na jednej spanielskej(brazilskej) stranke.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlaye 04.06.2006 | 20:54
                          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                          v pohode .. neni problem aj tak velmi dakujem ... mrknem si to sam ... :)
                          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MP 04.06.2006 | 20:57
                            Avatar chembro   Používateľ
                            good :-) a nabuduce Google pred otazkami na fore.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlayer Er 04.06.2006 | 20:56
                        WlaSaTy   Návštevník
                        tento roblem nemal linux. tento problem mali zvykove karty. ak zvukova karta nedokazala prehravat viacero zvykovych stop naraz, tak to linux jednoducho nieriesil. toto bolo obmedzenie lacnych a nekvalitnych zvukoviek s pouzitim ovladacov OSS. s nastupom zvukoveho systemu alsa sa tento problem vytratil. PS: tvoj kamos je guru ked dokaze odhalit taketo veci na linuxe.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MPlaye 05.06.2006 | 01:19
                          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
                          co je GURU??? a mozno som ho zle pochopil ... to bolo v dobe ked som xel rozbehat ... aspon najake distro ... a to barz neslo ... stravil som tym asi 3 mesiace ... ja som LAMA ...
                          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)