edge modem movys

Sekcia: Konfigurácia 18.06.2006 | 23:29
Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
Ahojte v piatok som konecne vyskusal nainstalovat iny OS ako Win a mam jeden velky problem ako modem nainstalovat ked on ma aj na instalacnom cd instalaciu na linux len neviem ako to mam spustit uz treti den hladam pozeram citam ale zatial som na nic neprisiel a potrebujem rozbehat net na notebooku modem mam od Orange-u na edge od firmy Movys com . V tom Linuxu vlastne mam Ubuntu 5.10 nainstalovanu a dufam ze dalsie veci rozbeham uz neskor ale bez netu asi tazko ak by to bolo mozne tak by som ocenil co najpodrobnejsi popis ako kde co a tak. Nasiel som aj navod ale nejak mi to nejde adresa je tu: http://www.movyscom.sk/sk/download.htm vdaka
    • Re: edge modem movys 04.06.2006 | 20:27
      xxx   Návštevník
      nemas za co (dakovat) este si nenapisal co ti nejde ,bez toho sa neda radit. takze napis nieco konkretnejsie...
      • Re: Re: edge modem movys 05.06.2006 | 20:23
        Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
        No ja by som chcel nejaky navod alebo postup podla coho by som to vedel nainstalovat cital som tu navody ale nejak mi to neslo pisal som aj mail do Movysu a mi napisali ze oni nemaju skusenosti s ubuntu 5.1 tak neviem...
        • Re: Re: Re: edge modem movys 17.06.2006 | 13:41
          Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
          Uz mam SuSE 10.1 ale ani v tom neviem ako to spojazdnit nevie niekto?
          • Re: Re: Re: Re: edge modem movys 17.06.2006 | 14:29
            ---   Návštevník
            a co nevies? este si nic konkretne nenapisal. V tom subore je navod , nestaci? Nemam tento modem ,tak neviem posudit ci to podla neho ide alebo nie .
            • Re: Re: Re: Re: Re: edge modem movys 17.06.2006 | 14:55
              Fursdy   Návštevník
              Tie ovladace co mas k tomu modemu do linuxu... su robene ako binarna instalacia alebo musis editovat nejake configy alebo jak ? Z toho co si pisal sa vela nedozvieme a co pise dokumentacia k tym ovladacom?
            • Re: Re: Re: Re: Re: edge modem movys 18.06.2006 | 11:34
              Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
              navod je ale ja to podla toho navodu sotva nainstalujem ked som v linuxe novacik je tam viacej postupov ale mne to nejde ani podla jedneho napr uz len ked spúustim tu instalaciu cize subor instal.sh v terminali tak tam ked ma kopirovat do slozky etc ako to je v navode mi pise za kazdym ze subor sa nenasiel
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: edge modem movys 18.06.2006 | 14:00
                ---   Návštevník
                a spustal si ten skript ako root? v tom navode je aj manualna instalacia ,to si skusal? keby si bol aspon skopiroval cast toho navodu ked uz nieco chces, to ze si novacik je pekna vec ,ale je to je uz tvoj problem, ak nieco chces s tym urobit zavolaj niekoho kto to vie nainstalovat alebo citaj navody a postupne sa naucis v linuxe robit. http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=24092 toto je z diskusie: hi. mam 4.alfa-verziu Ubuntu 6.04 (Dapper Drake 4) a v pohode som to tam nahodil bez najmensich problemov. Staci sa drzat navodu a hlavne nerob automaticku instalaciu ale rucne prekopiruj vsetky subory do spravnych adresarov a nakoniec zmen cestu k USB modemu ako ti napisal "tino". Btw : ziadne DNS netreba nastavovat tie si nastavi modem sam ;) bye
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: edge modem movys 18.06.2006 | 20:47
                  Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
                  a ako to mam nakopirovat ked klasicky to nejde dam kopirovat a ked dam vlozit tak nic a v terminali som prihlaseny ako root a este mi ostal subor na ploche a ako ho smazem ked je zamknuty a v terminali ked sa prihlasim aj tak je zamknuty tak ako ho smazem ...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: edge modem movys 18.06.2006 | 21:30
                    ---   Návštevník
                    tak to uz netusim o com pises. Co je to: klasicky to nejde? ked si v konzole ako root spusti mc (ak ho mas nainstalovane) a veselo kopiruj. Alebo v konzole prikaz su a potom konqueror ak to je pre teba jednoduchsie a mozes kopirovat. Ak teraz napises ze to nejde ,tak to nechaj radsej tak a niekoho nato zavolaj. V tom spustenom konquerore najdi adresar ~/Desktop a tam by mali byt subory co mas na ploche , klikni pravym tl. mysi a daj vlastnosti suboru ,niekde tam by mali sa mali dat nastavit prava a vlastnik toho suboru ,zmen to podla potreby.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: edge modem mov 18.06.2006 | 21:53
                      Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
                      myslim to takto ze stlacim prave tlac a kopirovat vlozit a tak mi to nejde no a ako teda sa prihlasim ako root ked som sa prihlasil prikazom su a nestaci?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: edge modem 18.06.2006 | 23:02
                        Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
                        tak sa mi to podarilo nakopirovat avsak teraz mi vypisalo toto: linux-ubyh:/home/Dodo # pppd call edge pppd: In file /etc/ppp/peers/edge: unrecognized option '/dev/usb/ttyUSB0' co s tym?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: edge m 18.06.2006 | 23:29
                          Avatar gikto SuSE 10.1  Používateľ
                          Uz mi to ide to v Suse treba pouzit adresar /dev/ttyUSB0 vdaka za pomoc