Knoppix 5 install

Sekcia: Konfigurácia 13.06.2006 | 11:22
Jozo   Návštevník
Ako nainstalovat knoppix 5 dvd na hdd.Napisem knoppix-installer, rozdelim harddisk na dve particie (1-system,2-swap) potom vyberiem typ instalacie (napriklad debian-like system) dam next vyhodi mi okono -Usage for Xdialog- , dam Next a hodi ma naspet do konzoly a nic. Pomozte prosim ako dalej.
    • Re: Knoppix 5 install 07.06.2006 | 16:31
      Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
      Hm...Ja som ani nevedel, ze KNOPPIX existuje aj ako instalacna verzia...som stale myslel, ze iba ako Live verzia..no nic:)
    • Re: Knoppix 5 install 07.06.2006 | 19:34
      Turtlak77   Návštevník
      hmmm, z dvd by to malo byt to iste ako z cd. ja som si najprv odstranil vsetky particie na 2.HDD (vo WinXP). Potom nabootoval ako live. spustil prikaz (tusim alt+f2) a dal sudo knoppix-installer a instalovalo sa to v grafickom prostredi. Z konzoli to stale dake chyby hlasilo. skus to tak.
    • Re: Knoppix 5 install 13.06.2006 | 11:22
      disoft   Návštevník
      Teraz citam navod na instalaciu a tu sa pise , ze po rozdeleni HDD a vytvoreni potrebnych particii nasleduje najprv Nastavenie instalacie potom Spustenie instalacie.Ja osobne som instaloval Knoppix 3.6 z Live CD a typ systemu som nedal-debian-like..- ale Multi-User with HW-detektion. Slapelo to mne ,dvom dalsim kolegom.Skusal som Knoppix 5 aj CD aj DVD a zda sa mi ze postup instalacie je na 99 percent rovnaky.Mam vsak problem,spojazdnit Internet ,takze radsej pouzivam najnovsiu Mandrivu.Blizsie o mojich skusenostiach s Knoppixom na : disoft@inmail.sk