OpenLdap_2.3.19

Sekcia: Konfigurácia 07.06.2006 | 16:24
Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
Zdravim vsetkych, Ani sam neviem, ako popisat moj malicky problem...ale pokusim sa cim zrozumitelnejsie...takze, Bezi mi LDAP server pod fedorou, mam definovane rozne attributy, popri ostatnych aj "userPrincipalName" , ten attribut nebol v ziadnych schemach, ja som to tam rucne definoval, potom priradil k jednemu "objectClass" , po restarte nic nezakrical, mozem priradit hodnotu k "userPrincipalName"...vyzera byt vsetko v poriadku... Ten attribut vlastne potrebujem kvoli tomu, ze moj LDAP client vyzaduje na authentifikaciu, ako logon name(aspon podla manualu:) Ale ako nahle sa pokusam "nalogovat" , LDAP client vyhlasi : heslo alebo uzivatelske meno neplatne,kontroluste prosim...atd...atd... V logoch sa objavia riadky: (slapd -d 256) conn=0 fd=12 ACCEPT from IP=x.x.x.x:34742 (IP=0.0.0.0:389) conn=0 op=0 SRCH base="" scope=0 deref=0 filter="(objectClass=*)" conn=0 op=0 SRCH attr=supportedControl supportedExtension supportedSASLMechanisms conn=0 op=0 SEARCH RESULT tag=101 err=0 nentries=1 text= bind: invalid dn (test@skuska.sk) conn=0 op=1 RESULT tag=97 err=34 text=invalid DN conn=0 op=2 UNBIND ALE,ak zadam (ako aj server vyzaduje) DN: cn=test,dc=skuska,dc=sk , tak logy vyzeraju nasledovne: conn=17 fd=12 ACCEPT from IP=x.x.x.x:35068 (IP=0.0.0.0:389) conn=17 op=0 SRCH base="" scope=0 deref=0 filter="(objectClass=*)" conn=17 op=0 SRCH attr=supportedControl supportedExtension supportedSASLMechanisms conn=17 op=0 SEARCH RESULT tag=101 err=0 nentries=1 text= conn=17 op=1 BIND dn="cn=test,dc=skuska,dc=sk" method=128 conn=17 op=1 RESULT tag=97 err=49 text= conn=17 op=2 UNBIND conn=17 fd=12 closed err=49 = Nespravne meno, heslo (Co uz zase zaujimave, lebo medzi dvoma linuxmi, klient-server, funguje) Iba tato aplikacia si nemoze poradit s tymi hodnotami... No tak neviem, ci je to dostatocne zrozumitelne popisane, no verim, ze sa najde niekto, kto mi moze poradit... S pozdravom fedora