Vigor

Sekcia: Ostatné 16.03.2005 | 23:11
vollogia   Návštevník
keby niekto chcel surfovať cez Vigor 318-tku pod Linux-om, tak treba pozorne čítať a stiahnuť si ovládače z tejto adresy: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=47406&package_id=144429 len pre kernel 2.6.10+ (!!!) niekde na tom site sú ovládače aj pre nižšie jadrá, ale tie som netestoval...
    • Re: Vigor 13.03.2005 | 01:31
      d   Návštevník
      toto sa mi zda su ovladace len pre ostatok sveta, slovensko ma iny modem (upraveny ST a tu tie ovladace nefunguju.....vraj) a btw ako sa intaluje tento typ suboru ?? xxx.tar.bz2 ???
      • Re: Re: Vigor 14.03.2005 | 10:07
        Toudy   Návštevník
        Ach jaaaj.. tar xvjf xxx.tar.bz2 cd xxx/ ./configure make make install popripade si precitat README alebo INSTALL!
        • Re: Re: Re: Vigor 15.03.2005 | 21:07
          pepson   Návštevník
          Tak som objavil navod na instalaciu Vigor 318 na SuSE http://www.rsw.sk/linux/adsl/.Kedze som len teraz presiel na Linux tak mi ten navod nehovori absolutne nic.Akurat,ze mi ide pena z huby a mam tlak 100/200.Bez internetu nestiahnem ani posahane balicky ani h...Driver na grafiku mam stiahnuty cez WinXP.Je to nejaky subor *.run.Neviem co s nim.Ten YaST ponuka OnLine Update a dalsie veci ale ten driver *.run ani bohovi spustit.A potom mi mozete vysvetlovat,aby som vydrzal a nevykaslal sa na Linux.Este skusim kupit nejaku knihu a potom sa na to uz ozaj vyprdnem.Poradte mi please,ktoru knihu si mam zaobstarat.Nieco,kde su uplne zaklady,co sa ako spusta a tak.Diky.
          • Re: Re: Re: Re: Vigor 15.03.2005 | 21:13
            pepson   Návštevník
            Este dodavam,ze idem na 64 bit.Mozno je to dolezite.
          • Re: Re: Re: Re: Vigor 15.03.2005 | 21:17
            Toudy   Návštevník
            Najlepsie je na ucenie sa Linuxu dobre forum.. Alebo LDP (Linux Documentation Project - da sa aj stiahnut ako pdfko.. ja som bol blby a kupil som si knihu, ktora ma vysla na cca. 900SK) a posadit sa za linuxovy stroj a skusat a skusat a skusat lebo iba tak si to zapamatas.. To mas asi nvidiu vsak? Skus si poprezerat toto forum.. Urcite tu je toho plna kopa..
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 16.03.2005 | 20:29
              pepson   Návštevník
              To Toudy.Ano mam nVidiu.Ten navod vo fore som v pohode nasiel,lenze ja neviem ani kde kliknut,ani ako sa dostat do zadavania textovych prikazov...Vo Win XP som prikazovy riadok pouzival zriedka (regedit,explorer.exe).Uz mam knihu:Prechazime na Linux.Vyzera to v pohode,za 3 kila.Takze zajtra sa do toho opriem.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 16.03.2005 | 23:01
                d   Návštevník
                najdi si prispevok "klasika s nvidiou" tam som dost detailne napisal postup instalacie
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vigor 16.03.2005 | 23:11
                Toudy   Návštevník
                Staci dat ctrl-alt-fN kde N je od 1 do 6 (zvycajne), potom sa uz iba prihlasit a potom: cd /cesta_k_run_suboru potom chmod +x xxx.run a potom ./xxx.run a uz sa ti to spusti..