ramceky v konzole

Sekcia: Konfigurácia 09.06.2006 | 23:16
Avatar nardew debian  Používateľ
Zdravim. Preinstaloval som gentoo a v konzole mam nasledovny problem: nefunguje mi zobrazovanie ramcekov v aplikaciach. Teda napr. MC ma okolo seba ram, takisto medzi panelmi je ramcek(rovne ciary), ale ja namiesto toho tam mam hociajke znaky ako "/" apod. Takisto ak pustim v console alsamixer, tak nevidim uplne nic, lebo tie stlpce co ma zobrazit nie s uvykreslene, je tam len text. Avsak v KDE mi v Konsole ramceky zorbazuje uplne normalne. Treba mi nieco doinstalovat alebo kde je chyba? Vdaka
    • Re: ramceky v konzole 08.06.2006 | 13:06
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      musis si v konzole nastavit, aky typ terminalu pouzivas (z historickeho hladiska existovali terminaly, ktore tieto speci znaky nevedeli zobrazit). dnes sa skoro vsade pouziva terminal typu linux, preto ak si dobre pamatam, tak export TERM=linux do .bashrc
      • Re: Re: ramceky v konzole 08.06.2006 | 13:55
        Avatar nardew debian  Používateľ
        vyskusal som, ale bohuzial stale ten isty problem...
      • Re: Re: ramceky v konzole 08.06.2006 | 17:04
        Avatar nardew debian  Používateľ
        a obavam sa, ze to je riesenie len pre MC, ale mne tie ramceky nejdu vseobecne v celej textovej konzole
        • Re: Re: Re: ramceky v konzole 08.06.2006 | 20:52
          :-)   Návštevník
          mozno ti pomoze zistenie pripadne zmena nasledovnych veci: - ake mas nastavene kodovanie v systeme ISO-8859-2 alebo UTF-8 ? - ake mas nastavene pismo v konzole?
          • Re: Re: Re: Re: ramceky v konzole 08.06.2006 | 21:41
            Avatar nardew debian  Používateľ
            /etc/conf.d/consolefont: CONSOLEFONT="default8x16" a to kodovanie si ako vypytam? :) ale v subore /etc/rc.conf som nasiel taketo: # UNICODE specifies whether you want to have UNICODE support in the console. # If you set to yes, please make sure to set a UNICODE aware CONSOLEFONT and # KEYMAP in the /etc/conf.d/consolefont and /etc/conf.d/keymaps config files. UNICODE="yes" ale ako viem ktory font je spravny pre unicode? subor /etc/conf.d/keymaps: KEYMAP="us"
    • Re: ramceky v konzole 08.06.2006 | 21:54
      Avatar nardew debian  Používateľ
      no tak uz viem kde je pes zakopany :) v /etc/rc.conf som nastavil UNICODE=no a vsetko funguje(ramceky). Teda problem bude v tom, ze pismo zadane v /etc/conf.d/consolefont nepodporuje unicode. Momentalne mam v tom subore zaznam CONSOLEFONT="default8x16", ako viem ktore pismo tam mam zadat?
      • Re: Re: ramceky v konzole 08.06.2006 | 22:16
        Avatar nardew debian  Používateľ
        alebo treba mat vastne to UNICODE nastavene na yes?
        • Re: Re: Re: ramceky v konzole 09.06.2006 | 23:03
          :-)   Návštevník
          skusaj to metodou pokus - omyl avsak napriklad midnight commander standardne nepodporuje utf-8 - myslim ze niekore distra preto maju mc opatchovany
          • Re: Re: Re: Re: ramceky v konzole 09.06.2006 | 23:16
            Avatar nardew debian  Používateľ
            no uz som dal ten unicode=no a kym nie su problemy, asi to tak necham