Modem Inporte Voice "NO CARRIER" problem

Sekcia: Hardware a Drivery 11.06.2006 | 19:13
Zefo   Návštevník
Hello, mam trosku problem s modemom. Drivery som nainstaloval, vyzera ze celkom funguju - ked si pustim v kppp terminal a zadam napr. ATX3 napise OK, ked dam ATDT01919 cvakne relatko atd. Lenze, pri vytacani spojenia relatko sice cvakne, ale nie je pocut zvuk vytacania a vytacanie vzdy skonci hlaskou "NO CARRIER". Reproduktor mam zapojeny priamo do modemu a nastavenu hlasitost. Ide o modem Microcom Inporte Voice, drivery su linuxant hsfmodem full verzia. Do inicializacnych prikazov som skusal napisat aj presne to co posiela WinXP do modemu, no nepomohlo. Na /dev/modem mam softlink z /dev/ttySHSF0. Chyba mi nieco dokompilovat do jadra - nieco z OSS, ALSA ...??? Viete niekto poradit? Budem velmi vdacny. Zefo
    • Re: Modem Inporte Voice 10.06.2006 | 20:51
      sebo   Návštevník
      Asi mas zapnute "cakat na oznamovaci ton"
      • Re: Re: Modem Inporte Voice 11.06.2006 | 00:58
        Zefo   Návštevník
        V tom problem urcite nebude kedze som sa skusal pripajat aj priamo cez terminal a nic. Vo windowse mi to cez terminal fungovalo, no pod linuxom nepocut ani nic z reproduktorov, proste zahada.. :((
        • Re: Re: Re: Modem Inporte Voice 11.06.2006 | 15:18
          WlaSaTy   Návštevník
          kedze mas full (komercnu) verziu daneho produktu tak sa mozes opytat na ich technickej podpore. mas to predsa legalne, nie?
          • Re: Re: Re: Re: Modem Inporte Voice 11.06.2006 | 16:57
            Zefo   Návštevník
            Ehm, no povedzme to tak ze presadzujem "slobodny softver" ;) Ale vazne, ten ovladac by ma vysiel drahsie ako cely modem.. Takze ano licencny kluc som si stiahol z internetu a nekupil som si ho.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Modem Inporte Voice 11.06.2006 | 17:03
              WlaSaTy   Návštevník
              ak nepomoze clanok co svieti na tomto portali, tak sa holt budes musiet obratit na ich technicku podporu. podporovat kradnutie licencii ... no comment.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Modem Inporte Voice 11.06.2006 | 18:59
                Zefo   Návštevník
                K tym licenciam:Ale iste.. Najprv platim za HW a potom este zaplatim aj za to aby mi fungoval. Super, to si akoze kupim auto a potom este niekomu zaplatim za to aby som ho mohol nastartovat. Ja tiez nepodporujem "kradnutie licenci", no ked mi to nepojde pod linuxom (z driverom za cca 600sk) nahodim si windows (za cca 5400 sk). Pokial to clovek pouziva doma(a nie vo firme) tak s windowsom sa dostane do kolotoca "kradnutia licenci" - antivirusy, antispyware atd. co je urcite "lepsie". Ok, a aj keby som si zaplatil za ten driver a potom zistim ze mi to aj tak nejde (tak ako teraz) a ze linux uz kvoli tomu nechcem - vrati mi niekto peniaze? Pochybujem, pridaju si ma do spamlistu a zivot ide dalej.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Modem Inporte Voice 11.06.2006 | 19:13
                  WlaSaTy   Návštevník
                  keby si zaplatil za ten ovladac, tak mas v cene aj podporu produktu. pojem zarucna lehota sa tyka aj nehmotneho tovaru (sluzby, programove vybavenie,...). a z toho vyplyva ze by ti to bud islo alebo by ti vratili peniaze. len by si musel prejsavit iniciativu - ozvat sa na podporu. a nemusis sa bat ze by ta pridali do spamlistu, jedna sa o serioznu firmu. iba ze ty mas tie ovladace z nedoverihodneho zdroja a tym padom ti nefunguju. zakony su aj na ochranu spotrebitela.