PCMCIA + DHCP

Sekcia: Konfigurácia 11.06.2006 | 15:57
Vlado59   Návštevník
Serus. Mam takyto problem. Neviem rozbehat PCMCIA kartu pod Suse. Vobec ju nenajde a ani sa nerozsvieti LED dioda ze je pripojena. Pod XP mi to ide a pod LINUXom nie. PCMCIA slot sa nejak extra zapina pod LINUXom? Este jedna otazka a to mam nastavene IP adresy na mojej sietovej karte ale neviem si to zmenit na DHCP. Ale pozor nie pod X ale normalny prikaz ako je ipconfig a tak nie je?
    • Re: PCMCIA DHCP 09.06.2006 | 18:27
      WlaSaTy   Návštevník
      co vypise prikaz: cardctl status mal by byt sucastou balika pcmcia_cs ak sa nemylim.
      • Re: Re: PCMCIA DHCP 11.06.2006 | 15:07
        vlado59   Návštevník
        prikaz "PCCARDCTL info" vypise: PRODID_1="Agere Systems" , PRODID_2="Wireless PC Card Model 0110". Cize ju najde ale neviem ako dalej. Skusal som pohladat Ndiswrapper ako som to urobil s integrovanou Wifi kartou ale nenasiel som ovladac pre tuto kartu. Skusla som vestk prikazy "PCCARDCTL" ako info, insert, config,ident ale nic sa nedeje. Dakujem
        • Re: Re: Re: PCMCIA DHCP 11.06.2006 | 15:57
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, ten prikaz sluzi na zapnutie, vypnutie a konfiguraciu danej karty. a tak isto aj na zistenie jej parametrov. takze kartu naslo, teraz este spravne ovladace. niekedy su priamo v jadre, niekedy u vyrobcu a niekedy na source sorge alebo freshmeat. pozrel si sa sem? http://www.agere.com/mobility/wireless_lan_drivers.html tu kartu nemam, takze nezarucujem...