Nastavenie netu na linuxe

Sekcia: Konfigurácia 13.06.2006 | 11:41
pedro   Návštevník
mam pripojenie cez mikrovlnu a mal som nainstalovanych uz asi 5 linuxov a ani na jednom mi nechcel ist net.nakonfiguroval som ho ako XP tie hodnoty please poradte co stym.chcem si instalnut UBUNTU a neviem ci mi tam net pojde.Vopred Vdaka
    • Re: Nastavenie netu na linuxe 09.06.2006 | 17:33
      Vlado59   Návštevník
      A ake mas parametre? DHCP alebo staticke IP. Ak staticke skus v terminaly prikaz ipconfig xxx.xxx.xxx.xxx kde xxx su tvoje IP. Branu mas aku? daj route -n a ti vypise aku mas nastavenu branu.
    • Re: Nastavenie netu na linuxe 09.06.2006 | 21:58
      Avatar nardew debian  Používateľ
      co tak napisat sem ako si skusal nastavovat ten net?
      • Re: Re: Nastavenie netu na linuxe 09.06.2006 | 22:16
        WlaSaTy   Návštevník
        ked zpriemerujeme statistiky problemov a rieseni tak momentalne vedie jedna: clovek ma router (koli chellu alebo aDsl), router si korektne zoberie vsetky udaje od poskytovatela internetu a korektne riesi NAT (pristup na internet). aleak ten router nema povolene DNS, tak nastane tento problem: pocitac dostaneIP 192.168.1.N aj s metrikou pocitac dostane DNS zhodn s IPkou routra (vecsinou .1 alebo .220) router ale nie je skonfigurovany aby poskytoval DNS internet v linuxe finguje iba pomocou ip adries pretoze dns nie je korektne nastavene. riesenie: 1) povolit DNS na routri 2) nastavit nameserver v /etc/resolv.conf PS.: ten router nemusi byt v byte zakaznika, obcas sa take nieco vyskytne aj ked ma clovek pripojenie cez radiovku a pdobny router sa vyskytne niekde na streche smerom k poskytovatelovi. ked som sa trafil, staci smajlik. ked nie, tak treba postup ako sa to nastavovalo. a samozrejme je treba porovnat udaje napriklad z windows
    • Re: Nastavenie netu na linuxe 10.06.2006 | 13:19
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      No ja mam Ubutu, net cez mikrovlnku a nastavil som ho tak ze v nastaveniach sieti som zvolil ethernet a napisal IP, masku napisalo samo a potom som este dopisal branu a na karte DNS som dal to co mam vo woknows a islo to az na to ze kym sa pripoji k serveru kde je stranka ktoru chcem pozriet tak mu to dlho trva, potom to je v pohode ale ked chvilku nesurfujem a potom stlacim nieaky odkaz tak sa zase tak dlho pripaja no neviem preco
      Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: Nastavenie netu na linuxe 13.06.2006 | 11:41
      disoft   Návštevník
      Ja osobne som skusal Ubuntu,Kubuntu,Danix,Knoppix,Mandrivu a najlahsie sa konfiguruje siet v Mandrive a v Danixe.Tvoje problemy mam v Knoppixe 5.Knoppix mi detekuje 2 sietove karty a ani cez jednu sa neda nakonfigurovat pripojenie na internet .Jedna je integrovana na MB,druha pridavana.V Knoppixe 3 som spojazdnil pridavanu ako eth0 a integrovanu ako eth1.Najidealnejsie je ak mas len jednu. viac na disoft@inmail.sk.Som len zaciatocnik , ale uz neake skusenosti s netom mam.